2 doktor maaşıyla ev alamayan insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babanızın 7 yıllık maaşı 378.000 TL ve 250 bin TL'lik araba üstüne 300 bin TL'lik araba üstüne 40 bin TL motosiklet çok ilginç. Hadi diyelim önceki aldıklarını sattı aylık sadece 900 tlmi harcadı bu adam külliyen yalansınız be hocam.
Çok teşekkürler hocam. Burada anonim olarak yazıyorum ve yalan söylemek gibi bir amacım hiç olmadı. Bu söylediğim rakamlar şu an ki rakamlar. Babam borç harç içinde olsa motoru da satar arabayı da. Sizin gibi küçük insanlar başkalarına kolayca yalancı diyebiliyor nede olsa.
Ömür boyu borca girmiş galiba babanız. Bizim eve aylık 6000 TL giriyor ama arabamız yok. Sadece 15 yıl önce alınmış bir evimiz var o kadar.
Hocam bizde evi 5 yıl önce aldık, amcamın eski eviydi. O zaman aldığımızın 2 katı ediyor şu an. Yanlış anlamayın beni lütfen.

@holywitcherofrivia Hocam "ülkeyi yerden yere nasıl vurabiliyorsunuz anlamıyorum" derken, "2 hekim parasıyla bu ülkede ev alamıyorum" diyen kişileri kast ediyorum. Ben bu ülkede yaşayan bir öğrenciyim ve bu ülkede bu şartlar altında yaşamaktan bende memnun değilim. Ama postu atan kişinin yaratmak istediği izlenime de karşıyım. Ülke zaten berbat halde bunun farkındayım ama ev bile alamıyoruz demenin bir alemi yok çünkü alabileceklerini düşünüyorum.

Şimdi şöyle bir hesap yapalım bunlar karı koca dahiliye bölümü doktoru olsa ek dal da yapsalar aylık kazançları yaklaşık kişi başı 10.000 toplam 20.000 yapıyor Ultra lüks yaşayıp 10.000'i harcasalar (Türkiye şartlarına göre) geriye kalıyor 10.000 onu da 6x12'den 72 ile çarparsak 720.000 yapıyor ben bir yerlerde fazla hesaplamış falan olsam 675.000 onla da gayet rahat ev alınabilir bana biraz abartı gibi geldi (6 yıl için)

Çok teşekkürler hocam. Burada anonim olarak yazıyorum ve yalan söylemek gibi bir amacım hiç olmadı. Bu söylediğim rakamlar şu anki rakamlar. Babam borç harç içinde olsa motoru da satar arabayı da. Sizin gibi küçük insanlar başkalarına kolayca yalancı diyebiliyor ne de olsa.

1-Borç almadıysa nasıl bunları alabildi?
2-Matematik hesabı yapan herkes küçük insan oluyorsa...
3-Herhangi bir nedeniniz söylemediğiniz gelen bir para yoksa söylediğiniz şeyleri alması imkansız.
4-Bu 3 soruyu düzgün bir şekilde cevaplayamıyorsanız ya kötü yollardan gelen bir para var ya da siz yalancısınız.
Şimdi şöyle bir hesap yapalım bunlar karı koca dahiliye bölümü doktoru olsa ek dal da yapsalar aylık kazançları yaklaşık kişi başı 10.000 toplam 20.000 yapıyor Ultra lüks yaşayıp 10.000'i harcasalar (Türkiye şartlarına göre) geriye kalıyor 10.000 onu da 6x12'den 72 ile çarparsak 720.000 yapıyor ben bir yerlerde fazla hesaplamış falan olsam 675.000 onla da gayet rahat ev alınabilir bana biraz abartı gibi geldi (6 yıl için)

10.000TL Ultra lüks ve yoksulluk sınırı 12.000 TL ironik.

Para kazanmak için okunmaz veya memur olunmaz zaten.
Aynen 4 sene okuyup 3500 alacağım ama iş bulmam daha çabuk sürecek lise mezununa, 2 senelik okuyanlara göre. İyi şirkette, iyi bir maaş almak için Türkiye'nin en iyi 10 ünisine girmek gerek ama benim böyle bir iradem yok. Hangi çılgın 10 saat ders çalışabilir ki :D. Benim gelecek planlarım hazır da para lazım işte sıkıntı orada.

1-Borç almadıysa nasıl bunları alabildi?
2-Matematik hesabı yapan herkes küçük insan oluyorsa...
3-Herhangi bir nedeniniz söylemediğiniz gelen bir para yoksa söylediğiniz şeyleri alması imkansız.
4-Bu 3 soruyu düzgün bir şekilde cevaplayamıyorsanız ya kötü yollardan gelen bir para var ya da siz yalancısınız.
Öncelikle haddini bilerek cevap ver. Bana yalancı veya "üstü kapalı" bir şekilde kanun dışı işler yapıyorsunuz diyemezsin.
Sırası ile sorularının cevabı;
1- Borç almadı, evimizi yıllar önce 175.000 TL'ye aldık, şu anda satmak istersek 300.000 TL'ye rahatça satabiliriz. Arabayı eski arabamızı satıp üstüne ekleyerek 135.000 TL'ye aldık, şu anda 250.000 TL sarı sitede. Motosikleti geçen yıl 20.000 TL'ye aldık, şu anda 40.000 TL.
2- Matematik hesabını şimdi yapabilirsin.
3- İkramiyeler de var, bu kadar eşeleyeceğini bilseydim yazardım.

Öncelikle haddini bilerek cevap ver. Bana yalancı veya "üstü kapalı" bir şekilde kanun dışı işler yapıyorsunuz diyemezsin.
Sırası ile sorularının cevabı;
1- borç almadı, evimizi yıllar önce 175.000 TL'ye aldık, şu anda satmak istersek 300.000 TL'ye rahatça satabiliriz. Arabayı eski arabamızı satıp üstüne ekleyerek 135.000 TL'ye aldık, şu anda 250.000 TL sarı sitede. Motosikleti geçen yıl 20.000 TL'ye aldık, şu anda 40.000 TL.
2- matematik hesabını şimdi yapabilirsin.
3- ikramiyeler de var, bu kadar eşeleyeceğini bilseydim yazardım.

Size yeteri kadar saygımı korudum fakat siz fiyatları arttırarak yazdıysanız ben Ultra mega güç beynim ile nasıl bileceğim?

Memorial hastanesindeki doktorlar ayda bir ev alıyor ama bilemedim şimdi :D. Yani şimdi devlet hastanesinde çalışıyorsalar bile en az 15-16 k girer o eve. Hayat standartlarını düşürmek istemiyorlardır bence. Bu nedenle alamamışlardır.

Memorial hastanesindeki doktorlar ayda bir ev alıyor ama bilemedim şimdi :D. Yani şimdi devlet hastanesinde çalışıyorsalar bile en az 15-16 k girer o eve. Hayat standartlarını düşürmek istemiyorlardır bence. Bu nedenle alamamışlardır.

Hocam 15 -16k naptınız ya düşündüğünüz gibi değil gerçekten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı