2 doktor maaşıyla ev alamayan insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açıkcası cidden bu kadar pahalı değil izmirde yaşıyorum ve babam özel sektörde işçi başı gibi birşey formen olarak geçer iken rahat ev alabiliyor iken kendilerini iyice acındırmışlar açıkcası.

Bunları konuşmak sizce boş mu?
Evet.
Bugün insanların dertlerine boş derseniz, yarın sıra size gelince destek bulamazsınız. Ortada bir abartı yok, yalan yok, neresi boş?
Abartı yok mu? Doktor kendine nasıl ev alamaz? Öğretmen tek başına maaşıyla bile ev alabiliyor.
Açıkcası cidden bu kadar pahalı değil izmirde yaşıyorum ve babam özel sektörde işçi başı gibi birşey formen olarak geçer iken rahat ev alabiliyor iken kendilerini iyice acındırmışlar açıkcası.
Katılıyorum açız deseler tam olacak.

Eki Görüntüle 898452

Aslında dedikleri doğru, Beylikdüzü'nde doğru düzgün bir ev 700.000 TL'den başlıyor. Bunlar bile ev alamıyorsa sanırsam biz sadece araba alabilmek için 40 yaşına kadar para biriktireceğiz ve yıllarca çektiğimiz kredinin borcunu ödeyeceğiz.
700 000 TL nedir abi ? İstanbul çok pahalı bir şehir. Trabzon'da 700 000 TL'ye çok güzel bir müstakil ev alabilirsin.
Normal ev ise 400 000 TL'den başlıyor.

Bugün insanların dertlerine boş derseniz, yarın sıra size gelince destek bulamazsınız. Ortada bir abartı yok, yalan yok, neresi boş?

Abartı yok mu ev alınabilir Twitter da yapılan algı operasyonları bunlar.
13 k sayalım maaşı. Yılda 156 bin TL 6 yılda 936 bin TL para yapar. Sadece birinin hesabı. Bunlar iki kişi. Bu parayla İstanbul'dan güzel bir ev alınabilir. 2 kişiler birinin maaşı evi geçindirse diğerinin maaşı ile kredi çekip maaşı oraya bağlanabilir. Ve evi alabilirler. Bu biraz hikaye olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı