2 doktor maaşıyla ev alamayan insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle metropollerde ev fiyatları normal. Neden kalabalık şehirlerde yaşamaya bu kadar düşkünler anlamıyorum fakat gene de haklılar.
Hani devlet memurular? Doktorlar. Tayin falan.
Ya hayırdır size ne bu konulardan, sizin derdiniz mi?
Kaç sene doktorluk yapan insanlara şurada 1 2 kişi ahkam kesiyor
Ayrıca doktorluk parayla yapılacak bir meslek değildir.
Kanka oku o zaman git doktor ol. Bazen nöbete kal. Sabahla abidik gubidik hastalar gelsin. Hastalar sana laf söylesin. Geceni gündüzüne kat ama para alma. Git öyle yap o zaman.

KBB asistanı kuzenim var. 11 alıyor. Asistanlar pratisyenden az alır.
Şanslı kesimden demek ki. Çoğunluk için hayal o para. Dediğim gibi, kaç yıllık uzman annem bile almıyor o kadar parayı. Hoş, siz 50.000 maaş alıınıyor, herkes dubleks villalarda vs demişsiniz, dediklerinizin doğruluğu benim için şüpheli.

Asistan olduklarının kanıtını at?

Boşuna tartışıyoruz İstanbul'un en pahalı semtinden ev almak yerine daha ucuz yerlerden alabilir altınada kalan farkla araba alır.
Ülke, iki tane ülkenin en iyi fakültelerinden mezun gence (mesleğinden bağımsız) "ucuz ev" için 10 yıl borç yaptırıyorsa, bu eleştirilir. Neyini bu kadar savundunuz anlayamıyorum gerçekten. Mutlaka alınacak ev bulunur ama aza tamah etmek bir zorunluluk mu? Çalışmanızın, gençliğinizin karşılığını talep etmeyecek misiniz?

Ya hayırdır size ne bu konulardan sizin derdiniz mi?
Kaç sene doktorluk yapan insanlara şurada 1 2 zibidi ahkam kesiyor
Ayrıca doktorluk parayla yapılacak bir meslek değildir.
Beni mi kastettin ? bilmiyorum. Lakin ev alamıyorum diye sosyal medyada paylaşım yapıyorlarsa, eleştiriye açık olmalılar.

Kanka oku o zaman git doktor ol. Bazen nöbete kal. Sabahla abidik gubidik hastalar gelsin. Hastalar sana laf söylesin. Geceni gündüzüne kat ama para alma. Git öyle yap o zaman.
Benim gördüğüm doktorların çoğu kendine pek laf söyletmiyor.

Şanslı kesimden demek ki. Çoğunluk için hayal o para. Dediğim gibi, kaç yıllık uzman annem bile almıyor o kadar parayı. Hoş, siz 50.000 maaş alıınıyor, herkes dubleks villalarda vs demişsiniz, dediklerinizin doğruluğu benim için şüpheli.

Ülke, iki tane ülkenin en iyi fakültelerinden mezun gence (mesleğinden bağımsız) "ucuz ev" için 10 yıl borç yaptırıyorsa, bu eleştirilir. Neyini bu kadar savundunuz anlayamıyorum gerçekten. Mutlaka alınacak ev bulunur ama aza tamah etmek bir zorunluluk mu? Çalışmanızın, gençliğinizin karşılığını talep etmeyecek misiniz?
Doktor olan hayatını kurtarıyor sen onları fazla düşünme Twitter'da bir Ergen'in yazdığı yazı için bu kadar çok takmaman lazım.

Sağ trollerin yanı sıra sol troller var bu da bir sol trol örneği.
Ben pek troll olarak yazdığını düşünmüyorum. Tamam yalan olabilir fakat gerçekten vardır. Büyük ihtimalle İstanbul gibi şehirlerde yaşıyordur. Çalıştığı için taşınamaz büyük ihtimal. Şimdi bu arkadaşların maaşı 15.000 TL olsun en fazla. Toplamda 30.000 TL eder. Bunun yemesi içmesi gezmesi tozması evin ihtiyaçları vs. 15.000 TL'ye düştü diyelim. 15.000 TL'yi 12 ile çarpıp 1 senede ne kadar kazandıklarını bulalım. 180.000 TL ediyor. 2 senede 360.000 TL ediyor. Maalesef bu paraya güzel bir para bulamazsınız ki taşınma masrafları evin masraflar emlak masrafı derken o para 320.000 TL olur. Bu da İstanbul'un en kötü semtinde zemin kata denk geliyor. Yani durum bu.

Doktorluk parayla yapılacak meslek değil derken ne kadar para kazansalarda yaptıkları iş çok önemli ve o parayı hakettiklerini kastedmek için dedim.
Ama tersinden anlıyorsunuz yazılanları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı