2 doktor maaşıyla ev alamayan insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Artorias74

Kilopat
Makaleler
11
Screenshot (16).png

Aslında dedikleri doğru, Beylikdüzü'nde doğru düzgün bir ev 700.000 TL'den başlıyor. Bunlar bile ev alamıyorsa sanırsam biz sadece araba alabilmek için 40 yaşına kadar para biriktireceğiz ve yıllarca çektiğimiz kredinin borcunu ödeyeceğiz.

Bu seviyeye geleceğini hiç düşünmemiştim hocam. Koskocaman doktor maaşı yahu. Bir de insanlar açlık, yoksulluk yok diyor.

Hocam Euro 9 TL dolar 7.5 iken yapacak bir şey yok ben oyun oynayan biriyim ve sadece indirimde falan oyun alabiliyorum. PS5 de oyunlar en ucuz 450 falan yapacak bir şey yok.

Hocam Euro 9 TL dolar 7.5 iken yapacak bir şey yok ben oyun oynayan biriyim ve sadece indirimde falan oyun alabiliyorum. PS5 de oyunlar en ucuz 450 falan yapacak bir şey yok.
Önce bilgisayarımız olsun oyununu bir şekilde hallederiz, şu an stok sorunu var biliyorum ama olmadan önce de giriş seviyesi bilgisayarlar en az 5-6 bindi.

Ev almaya alınır fakat çöp alıyorsunuz. Ses yalıtımı yok, ısı yalıtımı sözde var. Pencereleri isimsiz bir markadan, sağlık konusunda ne olduğu belli değil. Duvarda kara sıva bile yok, A4 kalınlığında alçı ya var ya yok. Kullanılan kablolar en dandiği, düşük akım panosu bile yok. Saymaya kalksam A4 ile 3-4 sayfa dolar...

Nereden mi biliyorum? Zamanında o kadar alma denilmesine rağmen 20.000₺ az vermek uğruna oturduğum evden biliyorum. Bundan 11 yıl önce alındı.

Öte yandan saydıklarımın var olduğu yerler el yakıyor. Aşırı bir dengesizlik söz konusu.

Haklılar...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı