2 doktor maaşıyla ev alamayan insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya yanlış anladın. Ya da sana söylemiyorlar aldığı parayı. Belki borçları çıkınca elimde kalan para veya ay sonu elimde kalan para demişlerdir. Bu arada kimliğini internette paylaşırsan başına bela alabilirsin. Benden söylemesi.

Söylemiyor olması muhtemel olabilir fakat ben babama güveniyorum kimliği sildim zaten dediğiniz gibi başıma bela almak istemiyorum. Her zaman PC telefon istediğim için böyle demişte olabilir.

2 doktor en az 10K maaş alması lazım düzgün bir alan doktoruysa klasik beyaz yakalı fizuli harcamaları kısıp birikim yapsalar belki alırlar.

Ama yok! Haftasonu X yere gitme Y yerde yemek şart 14 Şubatta alyans falan filan...

Gereksiz harcamaları kısıp belli bir miktar birikim yapsalar 2 yıla ev iyi kötü borçlanarak.

Ama ille yazın X yerde tatil falan boş harcamaları kesmek zorundalar.

2 doktor en az 10k maaş alması lazım düzgün bir alan doktoruysa klasik beyaz yakalı fizuli harcamaları kısıp birikim yapsalar belki alırlar.

Ama yok! Hafta sonu X yere gitme y yerde yemek şart 14 şubatta alyans falan falan...

Gereksiz harcamaları kısıp belli bir miktar birikim yapsalar 2 yıla ev iyi kötü borçlanarak.

Ama ille yazın X yerde tatil falan boş harcamaları kesmek zorundalar.

Gereksiz harcamalar mı? Boş yaşayıp boş mu ölelim? Hobi nasıl yapalım? Oturup simit çay ile geçinsinler o zaman.

Yahu her şey gereksiz boşverin. Ne yaşıyorsun ki yaşamak da gereksiz. Boşu boşuna oksijen tüketiyoruz. Bence yaşamayarak çok şey kısabiliriz, en azından doğa hayvanlar nefes alır. Doğa yeniden hayata döner biz yaşamlarımızı kısarsak. Hiç bu açıdan düşünmemiştim.

Kredi çekmeden ev almayı mı hayal ediyorlarmış? Dünyanın hiç bir yerinde öyle bir düzen yok. 2 Doktor maaşıyla geçinemiyorsa sorun onların geçim anlayışındadır.

Konuda bahsi geçen doktorlar daha mesleklerinin en başlarında, muhtemelen uzmanlıklarına yeni başlamış olan kişiler. Başlangıçta bu kadar kısa sürede bu 2 kişinin şehirde ev alamaması normal, önümüzdeki birkaç yılda ev alacak parayı biriktirmiş olurlar. Tweet sahibi sadece biraz fazla sabırsız davranıyormuş gibi geldi bana.

Bu arada çoğunuzun sandığınızın aksine çok büyük miktarlarda para kazanan doktor oranı yüksek değil.

Adam İngiltere'de kuryelik yapıyor, Türkiye de ev alıyor. O da bir şey mi bizim burada amelelik yapıp ülkelerinde 2 katlı ev yaptıran Türkmen abi var.😁 Aslında ülkeyi yazlık olarak kullanmak lazım. Kışın Avrupa da çalış, yazın buraya gel.

Konuda bahsi geçen doktorlar daha mesleklerinin en başlarında, muhtemelen uzmanlıklarına yeni başlamış olan kişiler. Başlangıçta bu kadar kısa sürede bu 2 kişinin şehirde ev alamaması normal, önümüzdeki birkaç yılda ev alacak parayı biriktirmiş olurlar. Tweet sahibi sadece biraz fazla sabırsız davranıyormuş gibi geldi bana.

Bu arada çoğunuzun sandığınızın aksine çok büyük miktarlarda para kazanan doktor oranı yüksek değil.
Beyefendi, algı yapıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı