2. doz aşımı vurduracağım ve korkuyorum

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi ilk doz aşımı vurulduktan 2-3 dakika sonra aşırı derecede baş dönmesi olmuştu ve kusacak gibi oldum.
Gözlerim yerinden çıkacak gibi oldu.
2. doz aşımı vurdurmak istemiyorum ama ailem aşı karşıtlarından etkilendiğimi söylüyor.
Ve 2 saat sonra vurulacağım.
İçim hiç rahat değil çünkü birkaç arkadaşım 2. dozu vurdurunca aşırı uykulu olmuşlardı ve rapor alıp okula gelmemişlerdi.
2. doz aşısını olanlar neler yaşadığını anlatabilir mi içim rahatlasın.

Korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Hafif bir kol ağrınız olur, o kadar. Onun dışında baş dönmesi falan da olabilir, o da geçer. Sıkıntı olmaz.

Korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Hafif bir kol ağrınız olur, o kadar. Onun dışında baş dönmesi falan da olabilir, o da geçer. Sıkıntı olmaz.
1. Dozda ne olduğunu yazmış, okumadın mı? Doktora görün bence, o kadar etki çok nadir oluyor.

1-2 gün halsiz, yorgun hissetme ihtimaliniz var. Ateş ve baş ağrınız da olabilir.
Ancak bunlar tamamen ihtimal, hiçbir şey olmama ihtimali de var.

@MrCoffee, evet okudum.

İkinci dozda da aynı etki olacak diye bir kaide yok. Bence siz bir doktora görünmelisiniz. Kardeşim iki doz aşısını da oldu. 20 yaşında.

İlk doz aşısında kafa dönmesi falan oldu. 1.5 saat kadar hastanede yattı, ikinci doz aşısında aşıyı oldu. Bir süre bekledik, sonra evimize gittik.

Bana sadece 1 gün halsizlik ve hafif kol ağrısı oldu. Ama 1. dozda çok etkilenmiştim.

Pazartesi oldum. Ilk gece felkat bir ateslenme yasadim. O kadar usudum ki bir an oluyorum sandim. Saliyi sikintili gecirdikten sonra normale dondum. Carsambadan beri sikintim yok. Parol mudur nedir yanindan ayirma. 6 saate bir ictim ilk 3 gun. Sonrada biraktim

Yeni konular

Geri
Yukarı