2. Dünya Savaşı'nı Almanlar Kazansaydı Neler Olurdu?

Japonlar açlık yaptı. Savaş başlamadan önce ABD, diğer ülkere bana dokunmazsanız ben de size dokunmam dedi. Sonra ne oldu? Üst üste gelen zaferler sonucunda Japonya açlığına doyamadı ve gidip Amerikan adalarını bombaladı. ABD'de öyle bomba atılmaz böyle atılır deyip atomu yapıştırdı. En sona Japonyayı bıraktı tabii ve kendi elleriyle halletti.

Japonlar açlık yaptı. Savaş başlamadan önce ABD, diğer ülkere bana dokunmazsanız ben de size dokunmam dedi. Sonra ne oldu? Üst üste gelen zaferler sonucunda Japonya açlığına doyamadı ve gidip Amerikan adalarını bombaladı. ABD'de öyle bomba atılmaz böyle atılır deyip atomu yapıştırdı. En sona Japonyayı bıraktı tabii ve kendi elleriyle halletti.
Çok doğru. Abd Pearl Harbor Saldırısından önce Japonlarla anlaşma imzalayacaktı.

Japonların yanında Mussolini'nin de yaptığı bir çok hata var. Hitler'in bu kadar istikrarlı ilerleyişini bir nebze kıskandı. Kendisininde yapabileceğine inandı. Kısa süre içerisinde çok fazla cephe açıp, bu cephelerde de başarısız olup Almanya'nın kuvvetlerinin bölünmesine ön ayak oldu. Malta'ya yapılan erken harekatta İtalyanların aceleciliğinden kaynaklandı. Malta'nın alınamaması savaşın seyrini değiştirdi. ABD savaşa girmek için fırsat kolluyordu. Benim görüşüme göre Pearl Harbor saldırısını ABD daha önceden biliyordu bu kadar kritik bir yeri bu derece savunmasız bırakması bir şeyleri meşrulaştırmak çabasıydı. Çünkü amerikan halkı savaşa katılmak istemiyordu. Roosevelt'in kılıfa uydurması gibi bir durum söz konusu.

Tabi Sovyet casuslarının da Japonlardan aldığı önemli bilgiler Almanların Barbarossa Harekatı'nın tarihini ve izlenecek rotayı vermesi gibi gibi bir çok olayında sonuca önemli etkisi oldu.

Almanlar kazansaydı olacaklar gayet açık. Hayat sahası (Lebensraum) teorisini gerçekleştireceklerdi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı