2. ekrana görüntüyü VGA'dan alamıyorum

• Konuyu başlatan M50
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 610

M50

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Bilgisayarıma 2. ekran bağlamak istiyorum bu ekran VGA girişli ekran kartımda VGA çıkışı yok anakartın VGA çıkışına bağlıyorum ama görüntü alamıyorum. Bilgisayar çıkış algılamıyor. VGA ile nasıl çalıştırabilirim? Anakartım ASUS B450M-K.

1620650061550.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi forumlar. Bilgisayarıma 2. ekran bağlamak istiyorum bu ekran VGA girişli ekran kartımda VGA çıkışı yok anakartın VGA çıkışına bağlıyorum ama görüntü alamıyorum. Bilgisayar çıkış algılamıyor. VGA ile nasıl çalıştırabilirim? Anakartım ASUS B450M-K.

Eki Görüntüle 1016773

Anakarttan görüntü alamazsınız. Ekran kartına takmanız gerekli. Eğer işlemcinizde dahili grafik birimi varsa görüntü alırsınız. HDMI to VGA kablo kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1016773

İşemcinin kendi GPU birimi yoksa anakarttan görüntü alamazsın ama HDMI VGA dönüştürücü ile yapabilirsin.

Eki Görüntüle 1016773

Eğer işlemcinizde görüntü birimi varsa alırsın var yine alamıyorum derseniz. BIOS'tan ıgd multi monitörü açmanız lazım.

Anakarttan görüntü alamazsınız. Ekran kartına takmanız gerekli. Eğer işlemcinizde dahili grafik birimi varsa görüntü alırsınız. HDMI to VGA kablo kullanabilirsiniz.
İşlelemcim amd ryzen 5 1600 var mı bilmiyorum DVİ VGA dönüştürücü kullansam olur mu HDMİ yerine ?
Ekran kartından almam daha sağlıklı olur değil mi ? Genelde youtube discord vs açık olucak 2. ekranda.

Eki Görüntüle 1016773
AMD Ryzen 5 1600'de dahili grafik işlemci yok. Ekran kartının HDMI çıkışıına VGA çevirici takarak kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı