2. el 2080 Super alırken nelere dikkat edilmeli?

quiker1

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 2. el 2080 Super alacağım, değişimle 0 gelmiş. Dolap üzerinden alacağım. Fatura, test vs için arkadaş fotoğraf falan attı. Rica etsem inceler misiniz? Bir de nelere dikkat etmeliyim?

Screenshot_20221005_191835.jpg
Screenshot_20221005_194030_com.whatsapp.jpg
Screenshot_20221005_194014_com.whatsapp.jpg
Screenshot_20221005_193955_com.whatsapp.jpg
Screenshot_20221005_194003_com.whatsapp.jpg
Screenshot_20221005_194009_com.whatsapp.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merak ediyorum mining ile fan hızını veya ısınmayı nasıl bağdaştırıyorsunuz? Kart termal olarak sadece mining yapılınca mı yoruluyor?
Hayır demek istediğim: Örneğin elimde 2 tane RTX 2080 SUPER var. Biriyle 1 senedir mining yapılıyor, biriyle yalnızca oyun oynandı. Mining yapılan ekran kartı kendisini daha fazla fan hızında soğutmak isteyecektir. Yani çok hızlı sıcaklık yükseldiğinden dolayı ekran kartı diyecek ki ''Evet, sıcaklık hızlı şekilde yükselmeye başladı, ben fanlarımı hızlı şekilde soğutmaya çalışayım.'' . Ama diğer ekran kartındaki stabilite biraz daha rahattır. İkisi arasında ki fark kolayca anlaşılır. Ama bu istisnai bir durum. Belki miningte yorulmamıştır, bu da olabilir. Ancak ben olabileceği ihtimalini söyledim. Kesin bir şekilde ''Aha bu kartın fanları çok hızlı RPM'lerde çalışıyor, evet bu kart miningli'' gibi bir söylemde bulunmadım, yalnızca ihtimal. + Olarak Servis işleriyle alakam olmadığı için yalnızca Mining için uyarıda bulundum. Attığım mesajı kapalı bir bakış açısıyla okuyupta beğenmeyen arkadaşlar kendi fikirlerinide beyan etsinler.

Merak ediyorum mining ile fan hızını veya ısınmayı nasıl bağdaştırıyorsunuz? Kart termal olarak sadece mining yapılınca mı yoruluyor?

Minig yapılan kart fan devirleri fazladır ve macunu hızlı eritir normal sıcaklıklara ulaşması için çok devirle dönüyorsa ya minig yapılmıştır ya da bayağı fazla oyun oynanmıştır ama yeni kart minig testi denilebilir ayrıca kart arkasındaki pinler hemen sararır anlaşılır bu işlerden anlayan biriyse gayet kolay anlar.

Hayır demek istediğim: Örneğin elimde 2 tane RTX 2080 Super var. Biriyle 1 senedir mining yapılıyor, biriyle yalnızca oyun oynandı. Mining yapılan ekran kartı kendisini daha fazla fan hızında soğutmak isteyecektir. Yani çok hızlı sıcaklık yükseldiğinden dolayı ekran kartı diyecek ki "evet, sıcaklık hızlı şekilde yükselmeye başladı, ben fanlarımı hızlı şekilde soğutmaya çalışayım.". Ama diğer ekran kartındaki stabilite biraz daha rahattır. İkisi arasında ki fark kolayca anlaşılır. Ama bu istisnai bir durum. Belki miningte yorulmamıştır, bu da olabilir. Ancak ben olabileceği ihtimalini söyledim. Kesin bir şekilde "aha bu kartın fanları çok hızlı RPM'lerde çalışıyor, evet bu kart miningli" gibi bir söylemde bulunmadım, yalnızca ihtimal. + olarak servis işleriyle alakam olmadığı için yalnızca mining için uyarıda bulundum. Attığım mesajı kapalı bir bakış açısıyla okuyupta beğenmeyen arkadaşlar kendi fikirlerini de beyan etsinler.

Hocam sözleriniz nereden bu kadar tanıdık geliyor diyordum, aynıları bu videoda var :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada amacım dalga geçmek değil yanlış anlamayın.

Hocam sözleriniz nereden bu kadar tanıdık geliyor diyordum, aynıları bu videoda var :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İlham almak önemlidir, fikir dünyan gelişir. Araya bende serpiştirdim bir şeyler onları da kat 😀

Haklısın artık bilgiye erişmek kolaylaştı bu işi zamanında bende yapayım dediğim için biliyorum fırsat olmadı olaydı köşeyi çok kez dönmüştük :d

Testler ne diyor resiler, buna göre almalı mıyım? Bir de dolap iyi midir alışveriş için

Arkadaş teknik destek faturasının, normal fatura yerine geçtiğini söyledi ayrıca.

Testler ne diyor resiler, buna göre almalı mıyım? Bir de dolap iyi midir alışveriş için
Komisyonu en son kullandığımda fazlaydı. Şuan durum nedir bilemiyorum. Kartın fiyatı neydi? Belki sarı sitede daha ucuza gelebilir Param Güvende ile. Ama gelmeyedebilir, fiyatı nedir?

Geri
Yukarı