2. el 2200G sistem alınır mı?

ArdaFebrix

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşım için sistem bakıyoruz.
Sahibinden ilan sahibinin açıklaması;

•Selamlar bilgisayarım temiz kullanılmıştır oyun oynamadığımdan satıyorum pazarlık payı yok.
Fiyat son.

Gigabyte A320M S2H 3000 MHz O.C
AMD Ryzen 2200G.
8 GB 3000MHz.
Patriot 240 GB.
1TB.

Kasa: Power Boost VK-C013b 350W 80Plus PSU dahil RGB kasa.
Sistemi RX570 ile kullandım ekran kartını sattığım için satıyorum. 3yıllık sistem.

Bir 8 GB daha takıp almayı düşünüyorum. SSD olmadan 3K'ya vereceğini söyledi. 720p monitörü mevcut CS:GO, Valorant, F1 2020 oyunlarını oynamak istiyor. Alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistemin B450M S2H anakartlı ve M.2 SSD'li olanını 11 ay önce 3400TL'ye toplamıştım. Bahsettiğiniz oyunlardan hiçbirinde sorun yaşamadım, alınabilir. Hikayeli oyunlarda 60FPS beklentiniz olmasın ama 30FPS'de oynanabiliyor.

Açıkçası işlemcisi artık yeterli değil. Üstüne üstlük 3 yıldır kullanıldıysa bu işlemci, hiçbir işinizi görmeyeceğini düşünüyorum şahsen.
Peki ne diyorsunuz bu sistemi alalım mı yoksa farklımı bakalım. 0 olarak athlon 3000g toplamayı düşündük ama athlon 3000g ye 2k vermek koyuyor 😅
Aynı sistemin B450M S2H anakartlı ve M.2 SSD'li olanını 11 ay önce 3400TL'ye toplamıştım. Bahsettiğiniz oyunlardan hiçbirinde sorun yaşamadım, alınabilir. Hikayeli oyunlarda 60FPS beklentiniz olmasın ama 30FPS'de oynanabiliyor.
Çok ağır oyunlar için almıyor zaten 720p monitörü olduğundan bence de rahat rahat işini görür fakat işlemcinin 3 yıllık olması korkutuyor.

Peki ne diyorsunuz? Bu sistemi alalım mı yoksa farklı mı bakalım? Sıfır olarak Athlon 3000G toplamayı düşündük ama Athlon 3000G'ye 2K vermek koyuyor. 😅

Zamanında 2200G yerine 3000G tercih edecektim ama aradaki fiyat farkına göre performans farkları çok fazla. En büyük fark olarak da birisi 4 çekirdek diğeri 2 çekirdek 4 iş parçacığına sahip. 2200G sistem önerimdir.

Çok ağır oyunlar için almıyor zaten 720p monitörü olduğundan bence de rahat rahat işini görür fakat işlemcinin 3 yıllık olması korkutuyor.
720p üstü oyun oynamayacaksa eğer alınabilir. Fakat yarın bir gün oynamak isterse ümitlenmesin bence. Bu fiyat için iyi ama 3 yıllık olması biraz beni şüphelendiriyor.

Geri
Yukarı