2. el 6700 XT sistem nasıl?

Mikatokushi Luna

Hectopat
Yer
Güney Kore
Selam 2 hafta önce bilgisayarımı sattım ve piyasada düzgün bir PC arıyorum. Letgo'da 3 ay önce alınmış temiz bir sistem buldum, özellikleri şöyle.

Ekran kartı XFX 3 fanlı 6700 XT.
İşlemci i5-11400F
ASUS H510M-E anakart.
G.Skill RAM 2x8 16 GB.
Kioxia 512 GB M.2 SSD.
Fiyatı 13.500
Game booster 4 fanli Full RGB 550W 80+ PSU.
sizce bu sistemi alınır mı? Yoksa PC hocasının 2 hafta sonra çıkaracağı RTX 3060'lı sistemi beklemeli miyim? 3060 kesin değil ama adminler olabilir diyorlar.

Son düzenleme:
Eğer ekran kartında mining yapılmamışsa alınabilir RX 6700 XT RTX 3060'dan daha güçlü bir kart ama Kasa'yı Anakart'ı ve SSD'nin modelini yazarsanız iyi olur ayrıca PSU da önemli C4 olmaması lazım :D

Fiyat normal.
Ama parçaların herbirine iyi diyemeyiz.
Bu akşam indirimli satışlar olacaktır. Takip edip alabildiğiniz donanımları alın. Kalanlar için de konu açarsanız F/P ürünler bulunur.

Eğer ekran kartında mining yapılmamışsa alınabilir RX 6700 XT RTX 3060'dan daha güçlü bir kart ama Kasa'yı Anakart'ı ve SSD'nin modelini yazarsanız iyi olur ayrıca PSU da önemli C4 olmaması lazım :D
Hocam galiba sistemin satıcısı benim :D forumda dolanırken denk geldim benim sistem benim fiyat bu?
Eğer benim sistemden bahsediyorsan Kioxia m2 480lik ssd var. CPU C4 dediğiniz tiplerden ama çok araştırdım ve kullanmaya karar verdim. He 500₺ psudan düşer onu kendi sistemime saklayıp 13e de verebilirim sistemi problem yok o konuda zaten ryzen5 5600X bi sistem almak için satıyorum sistemi lolde 2kda 200fps az geliyor o yüzden değiştirmek istiyorum. Ekran kartı da gamingde kullandım ki 3 ay önce eth 1000$ iken mining yapsam zararla cikardim oyun için aldım oyun için kullandım.
Özetle ssd: Kioxia 480gb 1700mb/s (?)
Anakart: H510M-E ASUS
Ramler: Gskill ripjaws cl16 3200mhz 8x2
İşlemci: 11400F
İşlemci soğutucu: Snowman t4 + stok soğutucuyu vereceğim
Kasa: Gameboosterın 4 fanli full rgb kasasi

Selam 2 hafta önce bilgisayarımı sattım ve piyasada düzgün bir PC arıyorum. Letgo'da 3 ay önce alınmış temiz bir sistem buldum, özellikleri şöyle.

Ekran kartı XFX 3 fanlı 6700 XT.
İşlemci i5-11400F
ASUS H510M-E anakart.
G.Skill RAM 2x8 16 GB.
Kioxia 512 GB M.2 SSD.
Fiyatı 13.500
Game booster 4 fanli Full RGB 550W 80+ PSU.
sizce bu sistemi alınır mı? Yoksa PC hocasının 2 hafta sonra çıkaracağı RTX 3060'lı sistemi beklemeli miyim? 3060 kesin değil ama adminler olabilir diyorlar.
Hocam kasa + PSU dandik kaçmış. Kasayı bilmiyoruz ancak bu markaların önü açık kasası yok. Cam var hep önde.

Ayrıca bildiğim kadarıyla SSD'nin ömrü biraz kısa. Ama bir kronik sorunu yok.

Önü açık mesh bir kasaydı sanırım.
Arkadaş da atmış hocam. Kasanın önü açık olduğundan parçalar alev kusmaz. Malzeme kalitesini bilemem.

PSU gerçekten iyi değil ona emin olabilirsiniz. Sebebini merak ediyorsanız PSU'ya verebileceği en yüksek seviyeleri birkaç saat zorlatın. Sisteminizden uzakta ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı