2.El araba alırken alınabilecek önlemler

LeonScottKennedy

Hectopat
Daha fazla  
Araba bulduk önümüzde ki 5 saat içerisinde alacağız. Eksperini yaptırdık bir sorun çıkmadı ama yine de arkamızı nasıl sağlama alabiliriz? Dolandırılma ihtimaline karşı ne gibi önlemler alınabilir?

Güvenilir bir eksper sonucu arabada sorun çıkmadığı garantilendikten sonra tek dikkat etmen gereken husus var.

Ödemeyi yaparken parayı satıcı kimse (ruhsata kayıtlı kişi) onun hesabına yap. Sonra da noterden üstüne geçireceksin zaten. Farklı kişiye ödeme yapıldığında satıcı ''para bana ödenmedi'' diyerek dolandırıcılık yapmaya çalışabiliyor. Buna dikkat etmeni öneririm. Zaten bu aşamada karşı taraf niyetini belli eder, hareketlerini iyi ölçün.

Araba bulduk önümüzde ki 5 saat içerisinde alacağız. Eksperini yaptırdık bir sorun çıkmadı ama yine de arkamızı nasıl sağlama alabiliriz? Dolandırılma ihtimaline karşı ne gibi önlemler alınabilir?

Expertiz nerede yaptırdınız? Ekspertiz firmalarının çoğu yalan yanlış bilgi veriyor. Tarcanlar ekspertiz videolarında açıkça gözüküyor yapılan yalan ekspertizler. Onun dışında alırken senet yapılacaksa sahte senete dikkat edin satışı almadan parayı vermeyin.

Tarcanlara götürmenizi tavsiye ederim.

Aynı şekilde katılıyorum. Son derece güvenilir ve en ufak bir kusur olsa bile, detaylıca rapor çıkartıyorlar. YouTube üzerinde kanalları dahi var 0 arabada bile kusurlu ayıplı mallar satıldığını buluyorlar.

Kilometre dolandırıcılı yapılan en çok yapılan şeylerden birisi radyatör motor sağlamlığını kontrol edin ek olarak kapıların sağlamlığını kontrol edin.

Başka semtteki 1 Ekspertize daha sokun arabayı. Yazmadan hemen yazmışlar 😀 Günümüzde araba alınacaksa en az 2 ekspertiz veya güvenilir tanıdık 1 ekspertiz.

Fazla kasma dolandırılmak dünyanın sonu değil zaten her şey belgeli olduğu için paranı geri alırsın. Kusurlu çıksa ve satan kişi kabul etmese bile dava açar geri alırsın. Tabi uzun sürer ama çok da strese girme diye söyledim.

Güvenilir bir eksper sonucu arabada sorun çıkmadığı garantilendikten sonra tek dikkat etmen gereken husus var.

Ödemeyi yaparken parayı satıcı kimse (ruhsata kayıtlı kişi) onun hesabına yap. Sonra da noterden üstüne geçireceksin zaten. Farklı kişiye ödeme yapıldığında satıcı ''para bana ödenmedi'' diyerek dolandırıcılık yapmaya çalışabiliyor. Buna dikkat etmeni öneririm. Zaten bu aşamada karşı taraf niyetini belli eder, hareketlerini iyi ölçün.
O olay bitti. Noterde yapılıyor artık para transferi işlemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı