2. el bilgisayar fiyatları neden bu kadar yüksek?

Arkadaşlar selamlar herkese, bu iş sanki biraz 2. el araba piyasasına dönmüş gibi. Bakıyorum malum siteye adamlar 2. el, miladı dolmuş bilgisayarlara dünyanın parasını istiyorlar, tamam dolar yükseldi piyasa berbat anlıyorum ama anlamadığım nokta şu: Aynı fiyatlara daha iyi daha güncel sistem toplayabiliyorum. "2. ele param yetmedi, sıfır bakacağım." muhabbetine dönecek gibi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Dün GTX 760, DDR3 sisteme 5000 TL fiyat çeken bir ilan gördüm ve araştırmayı bıraktım.

Dün GTX 760, DDR3 sisteme 5000 TL fiyat çeken bir ilan gördüm ve araştırmayı bıraktım.
Oha! Ben, benim MSI Gaming Dragon GE72 6QF laptopu 4.500₺’ye satışa çıkarttım, i7 6700HQ, GTX 970M, 8GB DDR4, 256 GB TOSHIBA M.2 SSD, 1 TB WD HDD var.

Yuh artık… 5000₺ nedir? O zaman benim laptop 10.000₺.. Böyle saçmalık mı olur yahu?

Oha! Ben, benim MSI Gaming Dragon GE72 6QF laptopu 4.500₺’ye satışa çıkarttım, i7 6700HQ, GTX 970M, 8GB DDR4, 256 GB TOSHIBA M.2 SSD, 1 TB WD HDD var.

Yuh artık… 5000₺ nedir? O zaman benim laptop 10.000₺.. Böyle saçmalık mı olur yahu?
Onu anlatıyorum zaten hocam. Ben senenin başında 1050 Ti beğenmedim almadım. Şimdi o kadar pişmanım ki apu işlemci ile takasa gireceğim.

Onu anlatıyorum zaten hocam. Ben senenin başında 1050 Ti beğenmedim almadım. Şimdi o kadar pişmanım ki apu işlemci ile takasa gireceğim.
Hayır işi fırsata çevirmek, ekran kartları için evet anlaşılabiliyor ama bahsettiğin sisteme 5.000₺ istemekte artık gözünün içine baka baka adam dolandırmaktır.

Hayır işi fırsata çevirmek, ekran kartları için evet anlaşılabiliyor ama bahsettiğin sisteme 5.000₺ istemekte artık gözünün içine baka baka adam dolandırmaktır.
E Türk halkı değil mi hocam? Adamlar tamamen paraya tapıyorlar. Kimi nerede dolandırsam, kimi nasıl tokatlasam, şundan ne kadar kar etsem diye 40 takla atan milletiz. Yakışıyor bizlere bu hareket yani.

Pandemi nedeniyle insanlar yeni şeylere girişmek istediler, daha doğrusu fırsatçılar. İşi fırsat bilen bu kişiler ekran kartlarından BTC Mining yapmaya başladılar ve işte bu ekran kartı piyasasını çökertti. Dolar ve Euro zaten uçarken üstüne bir de ekran kartı piyasasının çökmesi bilgisayar piyasasının çökmesine neden oldu. Zamanımızda iyi oyunlar da iyi ekran kartı istiyor. Ekran kartından kar etmek isteyen büyük şirketler da kar koyuyor üstüne. Yani şöyle anlatayım;

KDV + Fırsatçılar + Şirket Karları + Euro + Dolar + Ek Vergiler + Mining Yapmak İsteyenler + Pahalının ucuzunu almak isteyenler bu durumu yarattı.

Bütçen ne kadar?
Atıyorum 5000 olsun.
15000 e RX 6700XT li sistemi taksitle alacaksın.
Vade ne kadar uzun olursa o kadar iyi.
Sonra mining yapacaksın.
Günde en fazla 2 saat oyun, geri kalanında mining.
Taksitleri miningten gelen para ve elindeki para ile ödeyeceksin.
Başka türlü sistem almak imkansız.

Yeni konular

Geri
Yukarı