2. el bilgisayar nasıl test edilir?

dulmeşin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 2. el bilgisayar alacağım RX 5700 XT ekran kartımı satıp ikinci elden garantili faturalı bir bilgisayar alacağım, nasıl testler yapabilirim ve mining yapılmadığını nasıl anlarım? Arkadaş sadece PUBG ve CS oynadığını söylüyor ama bilemedim garantili olması güven verici fakat biraz cahilim bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba 2. el bilgisayar alacağım RX 5700 XT ekran kartımı satıp ikinci elden garantili faturalı bir bilgisayar alacağım, nasıl testler yapabilirim ve mining yapılmadığını nasıl anlarım? Arkadaş sadece PUBG ve CS oynadığını söylüyor ama bilemedim garantili olması güven verici fakat biraz cahilim bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Mining yapılıp yapılmadığı anlaşılmaz. Bir oyun oynayarak veya stres testine sokarak sıcaklıklarına bak. Ve FPS'ye bak.

3 ay kullanılmış bir kasa buldum bir problem çıkma ihtimali var mı ve 20 dk stres testi için yeterli mi?
3 ay kullanılmış bir kasa buldum bir problem çıkma ihtimali var mı ve 20 dk stres testi için yeterli mi?

3 ay kullanılmış yaklaşık 2 sene garantisi var bilemiyorum sizce bir sorun var mıdır?

Çok bir bilgim yok. Eğer yanlış bir şey dersem arkadaşlar düzeltsin. Ben 2. el bilgisayar alacak olsam ekran kartını ve işlemciyi strese sokardım. Orada iyi performans verirse alırdım. Stres tesi progmları yazsan Google'a daha detaylı bilgi alırsın.

İşlemci için yapmana pek gerek yok RAM için belki memtest ile deneme yapabilirsin aslında ona da gerek yok, kısaca oyunlarda aldığın değerleri atar isen ona göre yorum yaparız.

5 sene bekledikten sonra canavar bir bilgisayar topladım ancak fazla geldi ve fiyatlar arttı :d o yüzden RX5500 XT 8 GB ekran kartına geçmeyi düşündüm stokta olmadığı için 2. el bilgisayar baktım ve buldum ancak korkuyorum arkadaşlar elimde patlarsa biterim çok stresli yahu!

Geri
Yukarı