2. el bisiklet alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yasin patates

Hectopat
Daha fazla  
Kendime bir Dirt Jump bisikleti almak istiyorum. Euro çok pahalı olduğu için yurtdışından almak imkansız oldu. Ben de ikinci el seçeneklere yöneldim. Şu an gözume kestirdiğim bir bisiklet var fakat bisiklet il dışında gidip bizzat inceleme şansımda yok, bu durumda ne yapmalıyım?

Kargo gelince görevlinin önunde veya şubede kontrol edip duruma göre geri gönderme şansım var mı? Ya da kargoda taşınırken kadroya zarar gelse ne yapmalıyım? Ben satıcıya güvenip parayı önceden gönderemem satıcıda bana güvenip bisikleti önce göndermez, Kargodan alırken ödemek gibi bir şansım var mı? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo gelince inceleme şansınız olmayacak, adamların öyle bir yetkisi yok. Eğer PTT ile kontrollü ve kapıda ödemeli gönderirse dediğiniz olur ancak. Diğer türlü kabul etmez kargoda çalışanlar, yetkileri yok.

Bakmadan ve incelemeden de anlayamazsın. En azından jantlarda bi yamukluk var mı (Düzeltilemez bi yamukluk), kadroda kaynak var mı, lastikler ne durumda, gidonda eğrilik var mı, bir de zincir ve dişlilerin durumuna bakılır. Dediğin tarz bisiklette zincir ve dişlilerin çok sorun olacağını düşünmüyorum.

Kişisel alışverişte PTT kapıda ödeme - kapıda kontrol imkanları zaten olmuyor, yapamazsınız. Yapsan da hiçbir şey anlayamazsın öyle gözle süzerek.
İlk dışından bisiklet almak mantık işi değil.

Eğer malına güveniyorsa Sahibinden.com GET ilan açsın, o şekilde olabilir, %10 komisyonu da bölüşürsünüz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı