2. El Direksiyon Seti önerisi

Herkesgibi

Kilopat
Arkadaşlar 2.el Logitech G27 almayı düşünüyorum. Sahibinden.comdan alacağım, malum şartlar dolayısıyla diğer illere gidip görüp alma imkanımız yok. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Güvenilir olur mu? Benim için 2100TL bandında güzel bir ilan bulabilecek olursa çok memnun olurum.🙂

Son düzenleme:
Alırken motorun sesine dikkat edin. Dişlilerden anormal bir ses gelmediği sürece sorun yok. Bir de internette vitesle alakalı sorun yaşayanlar olmuş vitesleri iyice kontrol edin. Pedallarda da ölü bölge olabiliyor ama olacağını sanmam. İlk olarak bunlara bakabilirsiniz sonrasını içinizden geldiği gibi inceleyin. :D

Alırken motorun sesine dikkat edin. Dişlilerden anormal bir ses gelmediği sürece sorun yok. Bir de internette vitesle alakalı sorun yaşayanlar olmuş vitesleri iyice kontrol edin. Pedallarda da ölü bölge olabiliyor ama olacağını sanmam. İlk olarak bunlara bakabilirsiniz sonrasını içinizden geldiği gibi inceleyin. :D

Hocam zahmet olmazsa şunlara bir bakabilir misiniz? Eskiden hep G27'nin hayalini kurardım, G29da direksiyonda çok tuş olunca oyuncakmış gibi geliyor. Siz hangisini kullanıyorsunuz?

Arkadaşlar 2.el Logitech G27 almayı düşünüyorum. Sahibinden.comdan alacağım, malum şartlar dolayısıyla diğer illere gidip görüp alma imkanımız yok. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Güvenilir olur mu? Benim için 2100TL bandında güzel bir ilan bulabilecek olursa çok memnun olurum.🙂

Hocam bana kalırsa direksiyon setleri mutlaka deneyerek alınmalıdır ama kapanmanın bitmesini bekleyemezseniz kozmetik durumu ve oyunda bütün mekanizmaların çalıştığını gösteren bir video da isteyebilirsiniz.

Hocam zahmet olmazsa şunlara bir bakabilir misiniz? Eskiden hep G27'nin hayalini kurardım, G29da direksiyonda çok tuş olunca oyuncakmış gibi geliyor. Siz hangisini kullanıyorsunuz?
Ben şahsen zamanında çok inceledim ama pahalı olduğu için hiç birini alamadım. :D

Bir şeyleri tamir etmeyi severim, bit pazarından Snopy VH-5 aldım. Bozuktu, 1 TL fiyatı vardı. Getirdim eve temizledim güzelce tamirini yaptım şimdi içine FFB ve 900 derece sistem kurdum onu kullanıyorum. Maliyet 150-200 TL bandında oldu. Tabi bir G27 veya G29 gibi tat vermiyor ama idare ediyor. Size tavsiyem bütçe varsa G serisi direksiyon almak daha mantıklı olur. :D

Bir de ürünü alırken faturalı veya kutulu olması önemli. Ürünün ne olduğunu belirler. Yani çalıntı mı, yoksa parası verilip düzgünce mi kullanılmış anlamında önemli. :D
1620892886380.png

Bu adam kutusu yok yazmış ama kırmızı ok ile çizdiğim yerde kutu var. Muhtemelen kutuyu vermeyecekler veya yanlış yazdılar. Bu adamın seti sağlam gibi duruyor. Ama dediğim gibi sormak lazım. Bir de yeni fark ettim, G29 ile G27 aynı fiyatta. İnternette karşılaştırma videolarını izleyebilirsiniz ama G29'un garantisi varmış. G29 bu durumda tercih edilebilir bence.

Geri
Yukarı