2. el donanımlara neden bu kadar yüksek fiyatlar koyuyorlar?

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba. Cidden bayağı saçma olduğu için sormak istedim. RX 570 8 GB karta 1750₺, Ryzen 5 1500X'lere 900 lira, Ryzen 5 2600'e 1200+ lira fiyat biçen arkadaşların amacı ne? Bu arkadaşlar, satılırsa satılır kafasında mı yoksa cidden bu fiyatlara alıcı bulabiliyorlar mı? Eğer bulabiliyorlarsa ben de bilgisayarımı satayım.

Not: Lütfen serbest piyasa ekonomisi vs. yazmayın. Akıl kârı fiyatlar değil, şahsen satılma ihtimali olduğunu düşünmüyorum çoğunun.

Birine iteleriz umuduyla açılan ilanlar. Satamayınca pazarlığa daha açık hale geliyorlar mutlaka. İkinci el parça almaya niyetlenip de her zaman sıfırını aldım ben. Sattığım ürünlerde ise dengeli fiyat uyguladım her zaman. Hatta sattığım ürünü daha yüksek fiyattan ertesi gün ilanda gördüğüm de oldu. Akıllanmayız biz.

Kurlar artıyor ve artacak bunu biliyorlar ona göre fiyat koyuyorlar 4-5 ayda bile olsa illa ki bir alıcı çıkıyor ve bu mallar satılıyor. Ben de yüksek fiyata bilgisayarımı satmak isterdim hakkı üst fiyattı ama aciliyetim vardı nasip olmadı. Eklemek gerekirse bu satıcıların bir kısmı bilgisayarcı olabiliyor, mağazasına koyduğu ürünleri bir de internetten satmayı deniyor zaten orada 1-2 ay kalsa ne olur adamın elinde eskiden kalan kaç senelik bir sürü mal var.

Satıldığını düşünmüyorum. İlan aylarca durup satılmayınca bi kenara atıyorlardır. Bugün bi ilan gördüm 9500 TL'ye monitör koymuş, sıfır fiyatı daha ucuz.

Merhaba. Cidden bayağı saçma olduğu için sormak istedim. RX 570 8 GB karta 1750₺, Ryzen 5 1500X'lere 900 lira, Ryzen 5 2600'e 1200+ lira fiyat biçen arkadaşların amacı ne? Bu arkadaşlar, satılırsa satılır kafasında mı yoksa cidden bu fiyatlara alıcı bulabiliyorlar mı? Eğer bulabiliyorlarsa ben de bilgisayarımı satayım.

Not: Lütfen serbest piyasa ekonomisi vs. yazmayın. Akıl kârı fiyatlar değil, şahsen satılma ihtimali olduğunu düşünmüyorum çoğunun.
R5 1400 bile sıfır olarak 1200TL. Adam 1500X işlemciyi 900TL fiyata satıyor. Gayet uygun (!)

Satanların geneli bence böyle düşünüyor.

O arkadaşlar kendilerini çok zeki sanıp normalde satmayacağı şeyi "internete koyayım da belki kerizin biri alır " umuduyla o fiyatları koyuyorlar. Yoksa elden çıkarmaya niyeti olsa o fiyatlara koymazlar diye umuyorum.

Bugün Monitör+Ryzen 5 2600 ve Rx 580 8GB sistemin açıklamasına sıfırı 13 Bin TL yazıp, fiyata 9500 TL yazan birisini gördüm.LetGo'da bu fiyattaki PC'leri aratarak görebilirsiniz sizde.Yazık cidden...

Sıfırı pahalıya satılan bir ürünü adam neden ucuza satsın? Kurlar arttığı için ürünlerin sıfırları da pahalı. Öyle olunca ikinci eli de pahalı normal olarak.
Bu arada yukarıda moderatör iteleme, kazıklama gibi tabirler kullanmış ilgisi yok. Adam malını istediği fiyattan satar, herkesin malı kendine kıymetlidir. Bunu niye bu fiyattan satıyorsun diye kızılamaz, alıp almamak alıcının tercihinde neticede.

Geri
Yukarı