2.el donanımların fiyat saçmalığı

mrat.ak

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
ÖGG
Selamlar dostlar, aklımda 6000₺ 7000₺ arası bir sistem hazırlamak var monitörde dahil, önce az kullanılmış 2. el parçalar toplayarak hazırlamak istedim. Fakat 1 aylık araştırmalarım sonucu şuna vardım 2. el ürünler sıfırlarından daha pahalı 🙂
Bir de işin komik bir yanı var satıcıya bunu söylediğim zaman git onu al gibi ukala bir cevap alıyorum. Tamam adamın kendi malı istediği fiyatı yazar ama birazda akıl kullanmak gerekiyor, mesela adam 1660 Gaming X satıyor 3 ay kullanmış 3000₺ yazmış. Diyorum ki Vatan Bilgisayar’da aynı kart 2400₺ oradan al deyip engelliyor 😄
Hani güvenilmez merdiven altı sitelerden de fiyatlar vermiyorum yani uzun lafın kısası bu 2. el satıcıları kendilerini bayağı aşmışlar yakında arşa çıkacaklar 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece donanım değil araba piyasası bile böyle. Kur farkı ölücüler için fırsat doğuruyor. Hindistan gibi değersiz parası olan ülkelere pazarlanan ürünleri artık bizede gönderiyorlar artık hesabını yapın ne halde olduğumuzun. Dolar 6.90 TL, fazla bir şey beklememek lazım.

Piyasa sürekli şişmekten yakında sıfır olanı Vatan'da yüzde 50 fiyat artışı ile görürsen şaşırma.

Piyasa sürekli şişmekten yakında sıfır olanı Vatan'da yüzde 50 fiyat artışı ile görürsen şaşırma.

Bu arada yaklaşık 8 senedir şişiyor bu piyasalar şimdi başlayan bir şey değil ama zirvelerde diyebilirim ne zaman patlar belki seneler sürebilir

1 yıl kullandım sıfır ayarında diyenler var bir de. Sıfırından 100tl aşağı koyanlar onlar da saçma. 2. el satanların kafa baya leyla.
Çok haklısın 1 yıl kullanmış sıfır ayarında diyor, sıfır ayarında olması için kullanılmaması lazım 🙂
Sadece donanım değil araba piyasası bile böyle. Kur farkı ölücüler için fırsat doğuruyor. Hindistan gibi değersiz parası olan ülkelere pazarlanan ürünleri artık bizede gönderiyorlar artık hesabını yapın ne halde olduğumuzun. Dolar 6.90 TL, fazla bir şey beklememek lazım.
Fazla bir şey beklemek değilde hocam, sıfırından fazla fiyat yazmak nedir

Oem RX 460 işin 650 TL istiyorlar.

RX serisinin 550 / 460 / 560 gibi modelleri çok pahalı.

Onları geçtim GT 1030 için 500 TL fiyat isteyen var. 😭

Bu arada yaklaşık 8 senedir şişiyor bu piyasalar şimdi başlayan bir şey değil ama zirvelerde diyebilirim ne zaman patlar belki seneler sürebilir
Piyasa allak bullak herkes kendi pazarını oluşturmuş durumda, böyle olduğu sürece gerilemeye devam
1050 Ti'ye bile 1000₺ yazanlar var ne deyim ki.
Ryzen 5 1600/Gtx 1050ti li sisteme 5000₺ yazmış birde altına şurada şu fiyat burada bu fiyat yazmayın demiş 😄 ahh ah
R7 240'ı 400 TL'den yazan insanlar var, Letgo'yu açınca içim acıyor.
Letgo satıcıları tam kanser zaten küfürün bini bir para olmuş 1 aydır sistem arayışındayım ne tür insanlarla muhatap oldum ne kadar anlamsız sohbetler yaptım anlatamam 🙂
8 yıllık ekran kartının Vatan Bilgisayar'da stokta olmadığı için yüksek olan fiyatını ekran görüntüsü alıp ederinin 4 katına satmaya çalışan akıllılar da var...
+1
Bak birde bu olay var adam 4. Nesil i5 işlemci satıyor diyorum ki 9. Nesil daha ucuz ilanda 1 sıfır fazla kullanmışsın vatandan baktın mı fiyatına diyor 😄
Oem RX 460 işin 650 TL istiyorlar.

RX serisinin 550 / 460 / 560 gibi modelleri çok pahalı.

Onları geçtim GT 1030 için 500 TL fiyat isteyen var. 😭
O tiplerin amacıda belli kendi elinde ki hurdayı ederinin 5 katına satıp iyi bir şey almak, bir deniz bulmuşlar atmışlar oltayı kim düşer diye

Yeni konular

Geri
Yukarı