2. el GTX 1060 veya RX 570 alınır mı?

246675

Kilopat
Makaleler
6
Arkadaşlar piyasanın hali ortada.
Daha önceden "2. el GTX 1060 6 GB alınır mı?" diye bir konu açmıştım. Yeterli cevap geldi.
Ancak şimdiki fiyatlar tamamen rezalet. GTX 1650 bile 3000TL'nin üstündeyken, GTX 1060 2.el'de 2800TL.

Sizce fiyatların düşmesini mi bekleyeyim yoksa 2.el'den ekran kartını alıp bilgisayar alınca kullanmaya mı başlayayım?

Sahibinden'den "Param Güvende" ile alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 GB bir GTX 1060'ı 2800'e bulduysan kaçırma hocam. 3GB ise uğraşma bile.
Hocam cidden fark ediyor mu 6 ile 3 arasında? Yani performansı etkileyemeyecek ise daha fazlasını ödemek istemiyorum, elimde ekran kartı olsun yeter.
Piyasanın 2022 marta kadar düzeleceğini düşünüyorum, bekleyebiliyorsanız beklemenizi öneririm.
Hocam ben sanmıyorum gerçi.
Eğer olabilirse şu zamanlarda ekran kartını alayım, ileride fiyatlar düşerse ucuz bir PC toplarım.

Hocam cidden fark ediyor mu 6 ile 3 arasında? Yani performansı etkileyemeyecek ise daha fazlasını ödemek istemiyorum, elimde ekran kartı olsun yeter.

Hocam şimdi çok gereksiz olur. Arasında fark var tabii. O kadar parayı zaten hak etmiyor, alacaksanız 6 GB olanı almanızı tavsiye ederim yani.

Hocam ben sanmıyorum gerçi.
Eğer olabilirse şu zamanlarda ekran kartını alayım, ileride fiyatlar düşerse ucuz bir PC toplarım.

Firmalar oyun odaklı Low hashrate kartlar çıkarmaya başladı, 2022'ye kadar piyasada 'oyun için' ekran kartı sıkıntısı kalacağını sanmıyorum.

Aralarında az da olsa performans farkı var ancak 3 GB Vram kapasitesi Full HD oyunculuk için yetersiz kalıyor. Aralarında gereğinden fazla fiyat farkı olmasının sebebi ise Mining yapan arkadaşların ihtiyacını 6 GB ve üzeri belleğe sahip grafik kartları ihtiyacını karşılamasıdır. Haliyle bu modele talep fazla olduğundan fiyatı da fazla oluyor.

Geri
Yukarı