2. El Hazır Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kokasi35

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Full-Stack Developer
Bilgisayarcıdan kuzenime bilgisayar alacağız. Alırken hangi özelliklerine dikkat etmek lazım? Yani hazır bilgisayar var da orada bilgisayarı açtırıp özelliklerine baktırmalı mıyız? Ne yapmalıyız? Yani kısacası nerelerine ve hangi özelliklerine bakmak lazım? Bilgisayarın içinden mi bakmalıyız yoksa dışından mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe düşük, 2. el alacaklar. Ellerindeki laptopu satıp masaüstü alacaklar.

Ben olsam donanım özelliklerine bakarım. Bütçeniz ne kadar? İkinci el alacak olsanız da bütçenize göre kazıklanabilirsiniz.

Ben olsam donanım özelliklerine bakarım. Bütçeniz ne kadar? İkinci el alacak olsanız da bütçenize göre kazıklanabilirsiniz.
Öneriniz için sağ olun ama sistemi ben almıyorum. Bilgisayardan birazcık da olsa anladığım için ailesinin yanında ben de gideceğim.
@lowkeyidontexist'ya katılıyorum. Alıyorsan toplama al.
Kendime almıyorum. Elindeki laptopu satıp bilgisayarcıda hazır bilgisayar alacaklar. Ben de dedim toplama alın diye ilk başta ama bütçesi düşük. Bilgisayarcıda 250 TL'ye bilgisayar varmış. Ben de yardımcı olmak amacıyla gidiyorum.

Kardeş, bütçe yazmıyorsun. Burada bizi saçma, gereksiz yorumlarla oyalıyorsun. Git adamı ara, bütçen ne diye sor. Toplama yapmayacağız. O bütçeyle ikinci el ne kadar iyi bilgisayar olur tahminde bulunacağız. Sen bizden ne bekliyorsun ki?

250 TL'ye bilgisayar varmış dediğinize göre bütçe maksimum 300-400 TL diye tahmin ediyorum. O paraya alınacak bilgisayar ihtiyaçlarını görmeyecektir ve kısa bir süre sonra kendini imha edecektir. Yakınınıza biraz daha para biriktirmesini söyleyin.

Kardeş, bütçe yazmıyorsun. Burada bizi saçma, gereksiz yorumlarla oyalıyorsun. Git adamı ara, bütçen ne diye sor. Toplama yapmayacağız. O bütçeyle ikinci el ne kadar iyi bilgisayar olur tahminde bulunacağız. Sen bizden ne bekliyorsun ki?
İlk önce bağırmayı kesin. Yukarıyı okusaydınız bilgisayarın bana olmadığını anlardınız. Ben ne yapacaklarını nereden bileyim? İster oyun oynar, ister internette gezinir, ister ödev yapar. Ben nereden bileyim? Bu arada ben zaten yukarıda yazdım toplama için bütçe yetmediğini. Sadece alırken nerelere dikkat etmem gerektiğini sordum, sistem önerisi istemedim.

250 TL'ye bilgisayar varmış dediğinize göre bütçe maksimum 300-400 TL diye tahmin ediyorum. O paraya alınacak bilgisayar ihtiyaçlarını görmeyecektir ve kısa bir süre sonra kendini imha edecektir. Yakınınıza biraz daha para biriktirmesini söyleyin.
Hele şükür. Anlayan birisi çıktı. Evet kardeşim. Sattıkları bilgisayarın parasını üstüne ekleyecekler galiba.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı