2. El HDD Alınır mı?

MeteCAN

Kilopat
Daha fazla  
Sıfır bir bilgisayar topladım ve 120 GB SSD aldım. HDD'ler çok pahlı olduğu için 2.el almak istiyorum, sizce mantıklı mı?
500 GB 7200RPM 64MB yada buna yakın 1TB bulursam onu almayı düşünüyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Ne kadar kullanıldığı önemli zira HDD ler arabaya benzer ne kadar uzun süre kullanılırsa kilometresi artar(Yazdığı veri miktarı :D) ömrü o kadar azalır ve yavaşlar.Alınmasında sakınca yok fakat yazma hızına ve ne kadar kullanıldığına dikkat edin

Çalışabilirliği iyice test edilip alınabilir fakat ikinci el HDD bulunur mu, bulunursa sıfırına göre fiyatı ne kadar düşük olur bilemem.

Arkadaşlar HDD denen alet zaten oldukça ucuz, ikinci el almak için çaba içerisine girmeyin. Güzel güzel sıfır alın kullanın kısacası.

100 TL civarına bile sıfır 500 GB'lık HDD'ler mevcut. İlla ikinci el alacağım diyorsan da bit pazarlarında 10 TL'ye satılan eski HDD'leri deneyebilirsin.

HDD'lerin bir ömrü olduğunu ve kullanıldığında bu ömrünün azaldığını unutmayın.

100 TL civarına bile sıfır 500 GB'lık HDD'ler mevcut. İlla ikinci el alacağım diyorsan da bit pazarlarında 10 TL'ye satılan eski HDD'leri deneyebilirsin.

HDD'lerin bir ömrü olduğunu ve kullanıldığında bu ömrünün azaldığını unutmayın.
SSD gibi belirli bir limitleri yok ama. Doğru şartlarda sınırsız ömürleri olduğu söylenebilir.
Ayrıca bit pazarında HDD'ye 2 liradan fazla vermeyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı