2. el iPhone XR mı iPhone SE 2020 mi?

burakbalki

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, IPhone'a geçiş yapmayı düşünüyorum. Verebileceğim fiyat 5.000-5.500 arası. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İphone SE kullanıyorum olmuştur bayağı. Ekranı çok önemli değilse alınır. İphone XR iyi bir model değil.
Alta incelemelerimi ekledim.

iPhone SE kullanıyorum olmuştur bayağı. Ekranı çok önemli değilse alınır. iPhone XR iyi bir model değil.
Alta incelemelerimi ekledim.

Pil olarak kötü cidden lakin bende de iPhone 11 var 1 günü zor çıkartıyor o bile.

Kullanıma bağlı şarj işi biraz da. Arkadaş 6 aldı şarjdan çıkaramıyor telefonu. Bende 3.5 senelik 6S var. Temiz bakıyorum, ayarlamalarını yapıyorum çok rahat çıkarıyor bir günü. Oyun oynamam mesela telefonda. Bana göre değil. Günlük sosyal medya, internette sörf, YouTube vs yetiyor bana.

Ben de aynı tercihi yapmak zorunda kalmıştım, iPhone XR seçtim. Neden diye sorulacak olursa;
  1. Ben gündelik bir kullanıcıyım, oyun oynamak için hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar kullanabilirim.
  2. Dışarı çıktığımda şarkı dinlemek istediğimde sorun çıkartmıyor, lossless şarkı desteği var.
  3. Ekranı gayet güzel, ekranının kötü olduğunu söyleyen insan cidden yalan söylüyordur. Ekrana 3 santim uzaklıktan bakılmadığı sürece rahatsız etmiyor, mat ekran koruyucu kullanıyor olmama rağmen parlaklıkta yetersizlik hissetmiyorum.
  4. Pili gayet yeterli, oyun oynamadığın sürece, video izlemek, şarkı dinlemek ve sosyal medyada takılmak için gayet uygun. Dışarı çıkıp 6-7 saat sonra eve geldiğimde şarjım bitmiş olmuyor. %85 pil ömründe ortalama 7 saat ekran süresi alabiliyorum. iPhone SE için bunun geçerli olduğunu düşünmüyorum.
  5. Android telefonlar ile karşılaştırmak istemiyorum zaten, ama android telefonların neredeyse hiçbirinin ön kamera performansını beğenmiyorum. Hiçbiri gerçekçi gözükmüyor neredeyse. iPhone seçmemin sebebi kameranın megapiksel sayısından çok gerçekliğe önem veriyor olması.
  6. Uygulamalar stabil, şu ana kadar hiç çökme yaşamadım.
  7. İşlemcisi gayet yeterli, ara sıra oyun oynamak istendiğinde iPhone XR ile SE 2020 arasındaki işlemci gücü farkını aradaki ekran farkına değişmem. O kadar küçük ekran kullanmak biraz saçma geldi bana.
EasyCep iPhone XR Deneyimim

Geri
Yukarı