2. el kasa alırken nelere dikkat edilmeli?

ucserin

Hectopat
Merhaba birisinden 2. el bir toplama bilgisayar alacağım. Fakat nasıl test edilmeli bilmiyorum. Bire bir test etme imkanım var nelere bakmalıyım?

Merhaba birisinden 2. el bir toplama bilgisayar alacağım. Fakat nasıl test edilmeli bilmiyorum. Bire bir test etme imkanım var nelere bakmalıyım?

FurMark testi istedim RX570 ekran kartı için minimum 60 maksimum 65 ortalama değer olarak da 62 çıktı normal midir?

Son düzenleme:

FurMark testi istedim RX570 ekran kartı için minimum 60 maksimum 65 ortalama değer olarak da 62 çıktı normal midir?

Testi kaç dakika yaptı?
OCCT Memory crstaldisk mark testlerini de isteyin.

3.5 dakika yaptı. 7.5 dakikada da aynı kaldığını belirtti. İstediğiniz test hangi parçaları kontrol ediyor?

Sıcaklık değeri de 75 derece bu arada.

Eğer tanımadığın birinden alıyor isen testleri kendin yapmanı tavsiye ederim. RX570'ler uzun zamandır miningde kullanılıyor. FurMark testini 10-15 dk kadar yapıp VRAM sıcaklıklarını takip etmeni öneririm. Ayrıca sistemi yoracak bir oyun açıp HWMonitor üzerinden de sistemin değerlerini kontrol edebilirsin.

Eğer tanımadığın birinden alıyor isen testleri kendin yapmanı tavsiye ederim. RX570'ler uzun zamandır miningde kullanılıyor. FurMark testini 10-15 dk kadar yapıp VRAM sıcaklıklarını takip etmeni öneririm. Ayrıca sistemi yoracak bir oyun açıp HWMonitor üzerinden de sistemin değerlerini kontrol edebilirsin.

Hocam arkadaşı tanımıyorum. Bilgisayarı benim eve getirecek birazdan önden de bir FurMark testi istedim sonuçlar bahsettiğim gibi çıktı. Oyun olarak da sadece Valorant varmış onunla deneyeceğim.

Hocam arkadaşı tanımıyorum. Bilgisayarı benim eve getirecek birazdan önden de bir FurMark testi istedim sonuçlar bahsettiğim gibi çıktı. Oyun olarak da sadece Valorant varmış onunla deneyeceğim.

Tamamdır sen de FurMark aç. 10-15 dk açık kalsın. HWMonitor de indirip aç. Değerleri test boyunca takip et. Hotspot sıcaklığı 90 derecenin altında olsun. GPU sıcaklığı ise 70'in altında olursa iyi olur. Valorant oynarken de aldığın FPS ve sıcaklık değerlerini kontrol et. Ekran kartı fanlarını gözünle takip et. Fanlar yalpalama yapıyor olmasın.

Ayrıca GPU-Z ve CPU-Z programları üstünden donanım bileşenleri de kontrol et.

3.5 dakika yaptı. 7.5 dakikada da aynı kaldığını belirtti. İstediğiniz test hangi parçaları kontrol ediyor?

Sıcaklık değeri de 75 derece bu arada.

OCCT tüm testi Memory test tüm RAM modullerini crsytal disk mark ise sistemdeki NVMe M.2, SSD, HDD gibi disklerin sağlığına ve performans testine bakabileceğiniz testlerdir Memory test uzun sürebilir.
FurMark testini minimum 10 dakika yapın.
Bellek sıcaklıklarını ve üstteki arkadaşın dediklerini dikkate alın.

Geri
Yukarı