2. El laptop alınırken nelere dikkat edilmeli?

xaqulia

Femtopat
Arkadaşlar merhabalar, 2. El laptop alacağım da zararlı bir yazılım falan yüklenmiş olmasından korkuyorum. Format sayesinde kötü yazılım varsa hepsinden kurtulmuş olur muyum? Bir de garantisi devam ediyor dedi ama garantiyi bozmuş olması ihtimaline karşı garantiyi kontrol edebileceğim bir sistem var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Techno.Patates

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhabalar, 2. El laptop alacağım da zararlı bir yazılım falan yüklenmiş olmasından korkuyorum. Format sayesinde kötü yazılım varsa hepsinden kurtulmuş olur muyum? Bir de garantisi devam ediyor dedi ama garantiyi bozmuş olması ihtimaline karşı garantiyi kontrol edebileceğim bir sistem var mıdır?
Garanti bandı olup olmamasına dilkat edin. Modeli youtube üzerinden aratın ve unboxing videolarına bakın. Bazı modellerde garanti bandı bulunmuyor. Faturasının olmasına mutlaka dikkat edin. Alt kapak vidalarının rengi siyah ise vidaların zorlanmamış, renklerinin bozulmamış olduğuna dikkat edin. Birkaç sökme işleminden sonra siyah renkli vidalarda, boyalı olduğu için renk atması gözlenebilir. Bunlar dışında satan kişi de çelişkili davranmıyorsa pek birşey kalmıyor geriye.

süleyman88

Centipat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Sen yine format at için rahat olsun. Garanti için bir şey diyemeyeceğim.

Osmangunosm

Centipat
Makaleler
2
Yer
Los Santos
Yukarı