2. El laptop alınırken nelere dikkat edilmeli?

xaqulia

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, 2. El laptop alacağım da zararlı bir yazılım falan yüklenmiş olmasından korkuyorum. Format sayesinde kötü yazılım varsa hepsinden kurtulmuş olur muyum? Bir de garantisi devam ediyor dedi ama garantiyi bozmuş olması ihtimaline karşı garantiyi kontrol edebileceğim bir sistem var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle aldığınız gibi format atın kafanız rahat olur. Ama garanti hakkında bir şey bilmiyorum. Arkadaşlar yardımcı olur.

Arkadaşlar merhabalar, 2. El laptop alacağım da zararlı bir yazılım falan yüklenmiş olmasından korkuyorum. Format sayesinde kötü yazılım varsa hepsinden kurtulmuş olur muyum? Bir de garantisi devam ediyor dedi ama garantiyi bozmuş olması ihtimaline karşı garantiyi kontrol edebileceğim bir sistem var mıdır?
Garanti bandı olup olmamasına dilkat edin. Modeli youtube üzerinden aratın ve unboxing videolarına bakın. Bazı modellerde garanti bandı bulunmuyor. Faturasının olmasına mutlaka dikkat edin. Alt kapak vidalarının rengi siyah ise vidaların zorlanmamış, renklerinin bozulmamış olduğuna dikkat edin. Birkaç sökme işleminden sonra siyah renkli vidalarda, boyalı olduğu için renk atması gözlenebilir. Bunlar dışında satan kişi de çelişkili davranmıyorsa pek birşey kalmıyor geriye.

Sen yine format at için rahat olsun. Garanti için bir şey diyemeyeceğim.

@süleyman88 @Oghun @Techno.Patates Hepinize çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Format kesinlikle artıracağım da formatla kaldıramayacağım kötü yazılım olabilir mi (BIOS'a falan yüklenmiş vb)?

Hocam format ile her şeyi kaldırıyorsunuz. Sonra yeniden kuruyorsunuz. Kötü yazılım olacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı