2. el laptop önerisi

2.el alacaksanız yaşadığınız şehirdeki ilanlara bakmanızı öneririm hem ürünü deneyip test edip alırsınız. O fiyatta alacağınız sistemde 4 GB RAM olur muhtemelen en fazla 8. 3. ya da 4. nesil i5 işlemcili olursa güzel olur. Ekran kartı da gt800 serisi ya da benzer performans veren kartlı bir sistem olabilir. Bu sistem günlük işleri halleder, dizi-film izletir bir de ufak çaplı oyun oynatır (Valorant, CS:GO gibi oyunlar).
Dipnot: Yaşadığınız yerdeki ilanları, satılık laptopları bilmediğimden böyle yazdım.

Sadece canlı derslerde ve araştırma yapmak için kullanılacak.
1750TL
i3 330m işlemci,
6gb ram,
500 gb harddisk. Nasıldır hocam?
2.el alacaksanız yaşadığınız şehirdeki ilanlara bakmanızı öneririm hem ürünü deneyip test edip alırsınız. O fiyatta alacağınız sistemde 4 GB RAM olur muhtemelen en fazla 8. 3. ya da 4. nesil i5 işlemcili olursa güzel olur. Ekran kartı da gt800 serisi ya da benzer performans veren kartlı bir sistem olabilir. Bu sistem günlük işleri halleder, dizi-film izletir bir de ufak çaplı oyun oynatır (Valorant, CS:GO gibi oyunlar).
Dipnot: Yaşadığınız yerdeki ilanları, satılık laptopları bilmediğimden böyle yazdım.

Ben olsam bu bütçede her türlü Canlı Ders takibinin ötesine geçilemeyeceği için alınacak cihazların alüminyum gibi (plastiğe göre) daha kaliteli gövde malzemesine sahip cihazlara yönelmeye çalışırdım (o bütçede en azından benim çevremde bolca MacBook Air/Pro ve Sony VAIO bulunuyor mesela alüminyum alaşıma sahip gövdeli cihaz serileri olarak). Asla ama asla o bütçede dahili grafik kartıyla çalışan bilgisayar almayın birde.
RAM boyutu olarak hiçbir şekilde 2 GB'ın altına düşmeyin, Windows işletim sistemiyle 2 GB bile yeterli gelmeyecektir bir noktada ondan dolayı uygun bir ilan olmadığı sürece 1700'lerin üstüne çıkmayın 2 GB sistem belleğine sahip cihazlar için (burada istisnayı Apple cihazlar ve GNU/Linux tabanlı işletim sistemleri oluşturuyor), cihazın taşınabilir olması (yani anlatmaya çalıştığım iki parmak kalınlığında bir bilgisayar almayın) büyük bir önem sarf etmekte eğer ileride cihazı yurt ortamına sokacaksanız veya tatillerde yanınıza alacaksanız, klavyenin ve Dokunmatik yüzeyin düzgün bir kullanım sunmadığı cihazları tercih etmeyin, cihazın klavyesinde eksik tuş (bilgisayarın fiyatı uygun olmadığı sürece) olmamasına dikkat edin, 2 parmak desteği olmayan hiçbir cihazı almayın, mümkünse SSD donanımı olan cihazlar almaya çalışın ve son olarak bilgisayarın klavyesinin orta noktasına bastırdığınızda ve ekran kısmını salladığınızda (yani menteşeler hareket ettiğinde) cihaz şekilden şekle giriyorsa o cihazdan uzak durun.

APU sistem ve RAM çok az. Dediğim kriterlerdeki ilanlara baktınız mı?
Baktım hocam. Adana içi bakıyorum Sahibinden'de. Ama iyi olan ve o fiyat civarlarında olan laptopların ilan tarihi çok eski. Mayıs-Haziran'dan kalma. Deneyeceğim ulaşmayı ama ne olur ne olmaz diye yeni ürünlere de bakıyorum.
APU sistem ve RAM çok az. Dediğim kriterlerdeki ilanlara baktınız mı?
Canlı derslerde çok kasar mı hocam? APU AMD'lere pek hakim değilim.

Ortanın üstü Android TVbox varsa onunla da şansını deneyebilirsin. Laptop alacaksan 2.nesil i serisinin altına düşmemen yararına olur. Birinci nesil üzebilir.
Elinde kamera klavye varsa ya da ayarlarım diyorsan mini PClerin bir kısmı baktığın ürünlerden çok daha güçlü:Lenovo M630e Intel Core i3 8145U 4GB 500GB Freedos Mini PC Fiyatı
O kadar eski ve pahalı laptoplar yerine garantili tablet, mini PC gibi seçenekler daha iyi olur. Android TV box işi olursa çok daha ucuza olur.
Tabletin varsa telefondan bağlanıp görüntüyü tablete aktarınca da belki iş görür, denemeler yapabilirsin.

2.el alacaksanız yaşadığınız şehirdeki ilanlara bakmanızı öneririm hem ürünü deneyip test edip alırsınız. O fiyatta alacağınız sistemde 4 GB RAM olur muhtemelen en fazla 8. 3. ya da 4. nesil i5 işlemcili olursa güzel olur. Ekran kartı da GT800 serisi ya da benzer performans veren kartlı bir sistem olabilir. Bu sistem günlük işleri halleder, dizi-film izletir bir de ufak çaplı oyun oynatır (Valorant, CS:GO gibi oyunlar).

Necmi bey acaba alırken nelere dikkat etmeliyiz i5 4.nesil 840M 2 GB ve 8 GB RAM'li bir Acer laptop buldum da 2550TL'ye acaba sağlam mı diye şüphelerim var.

Geri
Yukarı