2. el laptop satımında muhattap kim?

Ravebe

Centipat
Daha fazla  
Şimdi sahibinden, Letgo, dolap gibi uygulamalardan laptopumu sattım. Ve Alan kişi güvenli işlemi onaylamadı laptop onda kaldı bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Laptopu alan kişi eve götürdü ve kendi hatası olarak laptopa hasar verdi. Bu durumda iade kabul etmeyebiliyor muyuz? (Bu durumda o mağdur olacağına ben mağdur olayım gibi bir psikolojiye giriyorum ve böyle bir olay olsa muhtemelen ürünü geri alırım.)

Her şey yolunda gitti. Ürünü alan kişi 1 hafta kullandı, sonra bir sebepten dolayı bir duruma takıldı. Mesela oyun oynarken fan sesli çalışıyor. Buradan sonra muhatabı ben oluyor muyum yoksa artık ürünü alan kişinin problemi mi oluyor?

Kargo esnasında (Ki bana mağazadan gelen kutusu duruyor onunla birlikte gönderirim) ürün hasar aldı burada kargo firmasıyla ben mi uğraşacağım yoksa ürünü alan kişi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo tamamen satıcıya ait ürün eğer alıcı tarafından hasar verildiyse satıcı iadeye itiraz talebi verebilir. Ayrieten iadeyi talebinden sonra ürünü 3 gün içinde (hafta sonu hariç) kargoya vermek zorunda.

Bu yüzden alım satımlarda kesinlikle kutuyu açmadan video kaydı çekin.

Alan kişi 1 hafta kullanma hakkı yoktur sahibinden sitesinde bu süre 3 gündür dolapta ise 24 saat.

Son düzenleme:
Ofiste bunu tartışmıştık. Satıcıyı da alıcıyı da tam anlamı ile koruyan koruyan neredeyse hiç bir şey yok. Sistemde çok açık var ve Türkiye Netflix'i Amazon'u Apple'ı usandırıp ülkeden çekmiş bir millete sahip. Bu işlerin en temizi yine eski usül elden satış gibi duruyor.

Ofiste bunu tartışmıştık. Satıcıyı da alıcıyı da tam anlamı ile koruyan koruyan neredeyse hiç bir şey yok. Sistemde çok açık var ve Türkiye Netflix'i Amazon'u Apple'ı usandırıp ülkeden çekmiş bir millete sahip. Bu işlerin en temizi yine eski usül elden satış gibi duruyor.
Amazon’u Apple hangi bakımdan usandırdık o konuyu merak ettim?
İyi olmayı iyi niyetli olmayı saflık zanneden bir yerden zaten neyse…
Sanırım bir fikir oluştu cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Satış esnasında aklıma bir soru takılırsa buradan tekrardan yazarım.

Amazon’u Apple hangi bakımdan usandırdık o konuyu merak ettim?
Netflix ilk ay ücretsiz kampanyasını sürekli mail açıp kullanıyorlar diye geri çekti.

Amazon ürün takibi zayıf olması sebebi ile ürünü satın aldıktan sonra iade edip parayı alıp ürünü göndermeyen Türk Hırsızları ile uğraşmaktan sıkıldı politikalarını sıkılaştırdı.

Apple dışarıdan gelen Apple cihazların garantisini kaldırdı. Uluslararası garanti kapsamında değiliz artık. Dünya'nın normal bir ülkesi gibi muamele edilemiyoruz. Bu milletin içinde aza tamah eden, hırsızlığı uyanıklık sanan karaktersizler fink atıyor.

Sahibinden üzerinden PS4 sattım birisi get ile yüksek teklif vermesine rağmen reddettim çünkü sistem sorunlu kişi alabilir ürüne zarar verebilir ürünü farklı bir ürünle değiştirip iade edebilir satıcıyı bu tip şeylerden koruyan bir durum yok o yüzden elden satış yaptım.

Kaça gitti hocam ?
Sahibinden üzerinden PS4 sattım birisi get ile yüksek teklif vermesine rağmen reddettim çünkü sistem sorunlu kişi alabilir ürüne zarar verebilir ürünü farklı bir ürünle değiştirip iade edebilir satıcıyı bu tip şeylerden koruyan bir durum yok o yüzden elden satış yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı