2.el monitör almak mı? Sıfır almak mı?

Daha fazla  
Aklımda 2 fikir var, şu an halihazırda 800 TL' m bulunmakta ve bu paraya monitör alacağım. 700 TL'ye 2 yıldır kullanılan 2. el AOC G2260VWQ6 (24 inç 1 ms 75 Hz) almayı düşünüyorum, sorunsuz olduğunu söylüyor satıcı pazartesi gidip ürüne bakacağım. 2. seçenek ise Lg 27MK400H-B 27" 2ms Full HD FreeSync Led Siyah Monitör, Lg, 27MK400H, monitör bu veya bunu Asus VA27EHE 27" 5ms HDMI VGA IPS Monitör 12 ay taksitle alacağım. Bir tanıdığım ise 32 inç televizyon almamı öneriyor. Kullanılabilecek kredi kartı olmadığı için başka yerden taksitle alamam maalesef. Sizce hangisini yapmalıyım? Ailemi ikna etme konusunda sıkıntı yok zaten 2. ele çok gönülleri yok.

2. el şans işi. Herkes dürüst olsa tabi ki 2. el al derdim ama çoğu kişi yalan söyleyip kusurlarını saklıyor.

Aklımda 2 fikir var, şu an halihazırda 800 TL' m bulunmakta ve bu paraya monitör alacağım. 700 TL'ye 2 yıldır kullanılan 2. el AOC G2260VWQ6 (24 inç 1 ms 75 Hz) almayı düşünüyorum, sorunsuz olduğunu söylüyor satıcı pazartesi gidip ürüne bakacağım. 2. seçenek ise Lg 27MK400H-B 27" 2ms Full HD FreeSync Led Siyah Monitör, Lg, 27MK400H, monitör bu veya bunu Asus VA27EHE 27" 5ms HDMI VGA IPS Monitör 12 ay taksitle alacağım. Bir tanıdığım ise 32 inç televizyon almamı öneriyor. Kullanılabilecek kredi kartı olmadığı için başka yerden taksitle alamam maalesef. Sizce hangisini yapmalıyım? Ailemi ikna etme konusunda sıkıntı yok zaten 2. ele çok gönülleri yok.

Monitör TV 2. el alınmaz.

Elden teslim alacaksan inceleyip alırsın bir sorun olmaz. Elden alamama durumunda satıcının dürüstlüğüne kalmış bir durum.

Monitörler çok uzun ömürlü, 2 yıldır kullanan kullanıcı zaten sorun olsa çöpe atar, üç kuruş için yalan söylemez ki monitör gibi bir alette oluşabilecek sorunlar ve bunları tespit etmek çok basittir fakat daha düne kadar 800 lira olan monitörler 1000 lira olmuş, 300 lira kâr için 2 yıllık monitör almak büyük delilik. Bu bütçede ikinci el tavsiye etmiyorum, hele günlük kullanım için 4K’dan düşük 32 inç hiçbir şey tavsiye etmiyorum.

Monitörler çok uzun ömürlü, 2 yıldır kullanan kullanıcı zaten sorun olsa çöpe atar, üç kuruş için yalan söylemez ki monitör gibi bir alette oluşabilecek sorunlar ve bunları tespit etmek çok basittir fakat daha düne kadar 800 lira olan monitörler 1000 lira olmuş, 300 lira kâr için 2 yıllık monitör almak büyük delilik. Bu bütçede ikinci el tavsiye etmiyorum, hele günlük kullanım için 4K’dan düşük 32 inç hiçbir şey tavsiye etmiyorum.
Açıkçası ilk dediğin öyle değil ya daha geçen bir ilan hakkında konuşmuştum adamla 1. Yıldan fazla garantisininr olduğu söylüyordu garanti belgesi ve ölü pixel testi istedim, cumartesiye kadar satılmazsa atacağına söyledi. Tekrar istedim satmaktan vazgeçtiğini söyledi. Yani bu piyasada milleti dolandırmaya çalışan çok var kusurları saklayıp

Açıkçası ilk dediğin öyle değil ya daha geçen bir ilan hakkında konuşmuştum adamla 1. yıldan fazla garantisininr olduğu söylüyordu garanti belgesi ve ölü pixel testi istedim, cumartesiye kadar satılmazsa atacağına söyledi. Tekrar istedim satmaktan vazgeçtiğini söyledi. Yani bu piyasada milleti dolandırmaya çalışan çok var kusurları saklayıp.

Hocam dediğim gibi elden teslim alıp inceleyebilirseniz ürünü zaten bir kusuru varsa orada belli olur. O yüzden ikinci el monitörde pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı