2.el monitör dış etiketi ile yazılım farklı modeller gösteriyor

Bütçe
600tl

Furkan0715

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben 2.el bir monitör aldım. Aldığım kişinin dediğine göre monitör modeli AOC 24b2xh ve monitörün altındaki etikette de aynısı yazıyor. İnternetten bu modele baktığımda kasa çerçeve vs. aldığım monitörün aynısı dış görünüş olarak bir sıkıntı yok ama bu monitörü laptopa bağladığımda monitörün modeli 24B2W1 olarak gözüküyor Hz değeri olarak 75hzi destekliyor. Etikette yazan model de 75hzi destekliyor. Google'da AOC 24B2W1 modelini araştırdığımda böyle bir model bulamıyorum karşıma hep AOC 24b2xh modeli çıkıyor. Acaba bu sonu W1 olan xh olanın diğer ismi falan mı yoksa bu monitör tamir görmüş ve içerisine farklı bir model anakart vs takılmış olabilir mi? Arkasındaki vidaya baktığımda sökülmüşe benzemiyor tornavida izi yok vidada boyası kalkmamış. Aldığım kişi 2 ay önce alıp 3 yıl garantisi olduğunu söyledi. Garanti belgesi vs var. Sizce monitör oyunlarda falan takılma gibi şeyler yapar mı? Teknik servisle görüşmeli veya aldığım kişiye iade etmeli miyim yoksa hiçbir şey yapmamak daha mı iyidir? İleride bozulduğunda tamir gördüğü için garanti dışı demelerinden korkuyorum biraz da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız kablo ile doğru orantılı olarak Hertz desteği değişir Hdmı kullanıyorsanız aldığınız değer makul cihazda böyle bir oynama ile uğraşacaklarını hiç sanmıyorum.

Kullandığınız kablo ile doğru orantılı olarak Hertz desteği değişir Hdmı kullanıyorsanız aldığınız değer makul cihazda böyle bir oynama ile uğraşacaklarını hiç sanmıyorum.
Hdmı kullanıyorum hertz değerinde sıkıntı yok sadece böyle gözükmesi normal mi onu merak ediyorum teşekkürler yine de

Destekliyorsa G-Menu yazılımını yükleyin ve oradan "Display" kısmına gelin. Oradaki bilgiler ile karşılaştırın. "ModelName" kısmında aradığınızı bulacaksınız. Benim de Vatan Bilgisayar'dan aldığım 24G2U için benzer bir durum var ve bu AOC firmasının adlandırması ile ilgili. Sizde de bir sorun olduğunu sanmıyorum. Gçrdüğünüz gibi "W1" ifadesi bunda da mevcut. Elbet özel bir anlamı vardır.

1611097541780.png

Destekliyorsa G-Menu yazılımını yükleyin ve oradan "Display" kısmına gelin. Oradaki bilgiler ile karşılaştırın. "ModelName" kısmında aradığınızı bulacaksınız. Benim de Vatan Bilgisayar'dan aldığım 24G2U için benzer bir durum var ve bu AOC firmasının adlandırması ile ilgili. Sizde de bir sorun olduğunu sanmıyorum. Gçrdüğünüz gibi "W1" ifadesi bunda da mevcut. Elbet özel bir anlamı vardır.

Eki Görüntüle 843919
Dediğiniz yazılımı indirdim ve kurdum model numarası yine dediğim gibi sonu w1 ile bitiyor fakat etikette sonu xh ile bitiyor ve farkettim ki monitör üzerindeki tuşlarda ses açıp kapamaya yarayan tuş var bastığımda ekranda ses kısıldığını görüyorum pcnin değil monitörün sesini kısıyor ama monitörde hoparlör yok xh ile bitende de özelliklerinde yok gösteriyo zaten. Bilmiyorum belki de laptoptan bağlandığım için böyledir. Sende herhangi bi sorun oldu mu veya bende olur mu garanti dışı kalmış mıdır

Bana bahsettiğim kısmın ekran görüntüsünü atar mısınız?

Herhangi bir sorun yok çünkü isimlendirme böyle. Bir seri var ve bunun farklı üretimlerine isim verirken bir ana seri olduğunu gösteren bir isimlendirme. Yine AOC firmasının C27G2 serisi vardır ve bu seride de AE/BK, U gibi farklı monitörler bulunur.

En basitinden o sayfada yazan seri numarası ile ürünü aldığınız kutuda, etikette veya da faturada yazan seri numarasını karşılaştırın.

Hoparlör konusu için araştırma yapıyorum.

Bana bahsettiğim kısmın ekran görüntüsünü atar mısınız?

Herhangi bir sorun yok çünkü isimlendirme böyle. Bir seri var ve bunun farklı üretimlerine isim verirken bir ana seri olduğunu gösteren bir isimlendirme. Yine AOC firmasının C27G2 serisi vardır ve bu seride de AE/BK, U gibi farklı monitörler bulunur.

En basitinden o sayfada yazan seri numarası ile ürünü aldığınız kutuda, etikette veya da faturada yazan seri numarasını karşılaştırın.

Hoparlör konusu için araştırma yapıyorum.
Ekranda gözüken seri numarası ile cihazın altındaki etikette seri numarası farklı. Ses açma kısma yaparken hoparlör simgesi çıkıyor cihazda hoparlör yok ama kulaklık girişi var sanırım bu ses ayarı kulaklık girişinin ayarıymış. Bu kadar uğraştığınız için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210120_030939.jpg
    IMG_20210120_030939.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 43
Hocam seri numaralarının uyuşması gerekiyordu. Bende doğru seri numarası var. Bu durum beni biraz şüphelendirdi açıkçası.

Geri
Yukarı