2. El otomobil fiyatları düşer mi?

Devlet kontrolü gelmediği sürece (ki geldiğinde nasıl bir yenilik/değişim olacağı ve alıcıya neler kazandıracağı önemli bir konu) beklemek saçmalık bana kalırsa. 1-2 yılı geçelim, 6 aylık süreçte bile inanılmaz fiyat farkları oluştu hem sıfırda hem de ikinci elde.

45'e aldığımız bir aracın şu an piyasası 80'e kadar çıktı. Az daha zorlasa 2 katı bulacak. :D

Erdoğan çıkıp 2.el araba piyasasına müdahale edeceklerini söyledi. Hatta 2020 ÖTV ile beraber 2.elde büyük bir düşüş olacağını da dile getirdi ancak ne kadar sözünde durur bilinmez. Ama her halükarda şu an 2.el araç satın alınmaz. O yüzden beklemekte fayda var.
2020'de ÖTV indirimi olmayacağı açıklandı.

Devlet kontrolü gelmediği sürece (ki geldiğinde nasıl bir yenilik/değişim olacağı ve alıcıya neler kazandıracağı önemli bir konu) beklemek saçmalık bana kalırsa. 1-2 yılı geçelim, 6 aylık süreçte bile inanılmaz fiyat farkları oluştu hem sıfırda hem de ikinci elde.

45'e aldığımız bir aracın şu an piyasası 80'e kadar çıktı. Az daha zorlasa 2 katı bulacak. :D

En son ÖTV'ye el atmışlardı. Düşürülmesi beklenen ÖTV arttırıldı şaka gibi. :)

Yıl olarak sorarsanız 5 yıldan önce mümkün değil , hatta 10 yılı aşacağı söyleniyor eski hale gelmemiz için. Araba almak istiyorsanız yurtdışına çıkmak , orada yaşamak gerekli .

2 sene önce 31500'e aldıgım aracı 2 gün önce 53750'ye sattım. İkinci el alacaktım vazgeçtim,sıfır clio aldım. İşin absürtü bayilerde sıfır araçta yok artık...

Otomobil sektöründe az da olsa tecrübesi olan biri olarak şunu söyleyeceğim şu an sıfırı 135 olan aracın 2.eli 160 çok komik. Şu an bayilerde araç yok varsada çok nadir yerlerde, size şunu söyleyim bayilere sıfır araç geldikçe fiyatlar bir miktar düşecek ve bu sonbahar civarında olur diye tahmin ediyorum. Ve son olarak şu an araç alınmaz alınırsada çok vakit geçmeden satılmalı.

Bildiğim kadarıyla Libya'dan yakıt gelecek, dolayısıyla benzin ucuzlayacak ve araba fiyatları artacak.

50'ye aldığımız araç 130K'dan gidiyor, en son 108K'dan alıcı bulduk, ama satmadık.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu adam herşeyi açıklıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı