2.el otomobil önerisi

Meteoradam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uzay ve astronomi
Merhaba arkadaşlar,
2015 model 1.4 linea aracimi 170 bin TL civari fiyata satmayi dusunuyorum.
170 binin ustune Max 10 bin TL konulup alinabilecek 2.el araç oneriniz var mı?
Kriterlerim;
Düsük km, boyasiz ve degisensiz, olmasi yeterli.
Not. Ticari de olabilir.

Fiat marea bakabilirsiniz. 2004 2005 civarıdır modelleri ama çok iyi arabadır. Açıkçası km sıkıntısı atmosferik araçlar için çok sorun olmuyor. Ha kayış değişimini yapılmış mı o önemli ama Turbo'lu araçlar gibi ömürleri çabuk tükenmez. Açıkçası sorun yaşayan insanlar var ama 6 seneyi aşkın kullandık ve açıkçası sorunu sadece ustalardan kaynaklı oluyordu. Her seferinde usta ya bir şeyi yanlış yapıyor veya çatlarıyor bit yeri o yüzden hep ustalardan sorun çıkıyordu. Tabii bilindik yerlerde sorun çıkmaz. LPG ile gayet güzel götürüyordu. 1 depo (istetme yerine koyulan simit tanklardan kaç lt bilmiyorum) 250km civarı gidiyordu.

Mesele biraz zevk kısmına kaçar ama, 2004-2005 Audi bakabilirsiniz. Yine aynı standartlarda ama hatchback düşünürseniz Clio veya punto gibi araçlara göz atabilirsiniz. Onun dışında tercihe göre 2010-12 arası bulursanız leon bakabilirsiniz ki genelde daha yüksek yazıyorlar.

Fiat marea bakabilirsiniz. 2004 2005 civarıdır modelleri ama çok iyi arabadır. Açıkçası km sıkıntısı atmosferik araçlar için çok sorun olmuyor. Ha kayış değişimini yapılmış mı o önemli ama Turbo'lu araçlar gibi ömürleri çabuk tükenmez. Açıkçası sorun yaşayan insanlar var ama 6 seneyi aşkın kullandık ve açıkçası sorunu sadece ustalardan kaynaklı oluyordu. Her seferinde usta ya bir şeyi yanlış yapıyor veya çatlarıyor bit yeri o yüzden hep ustalardan sorun çıkıyordu. Tabii bilindik yerlerde sorun çıkmaz. LPG ile gayet güzel götürüyordu. 1 depo (istetme yerine koyulan simit tanklardan kaç lt bilmiyorum) 250km civarı gidiyordu.
Dostum şu yazılarınızı yazmadan önce lütfen konu sahibinin ne yazdığına bir bakın ya. Adam zaten Linea’ya biniyor, 2015 model demiş. Söylediğin araba Linea’dan hem daha kötü hem daha eski hem de daha ucuz. Adam 170.000’in üstüne koyup model yükseltmek, aracını değiştirmek istiyor. Şu forumda okumadan yazanların sayısı gitgide artıyor, umarım daha çoğalmazsınız.

Dostum şu yazılarınızı yazmadan önce lütfen konu sahibinin ne yazdığına bir bakın ya. Adam zaten Linea'ya biniyor, 2015 model demiş. Söylediğin araba Linea'dan hem daha kötü hem daha eski hem de daha ucuz. Adam 170.000'in üstüne koyup model yükseltmek, aracını değiştirmek istiyor. Şu forumda okumadan yazanların sayısı gitgide artıyor, umarım daha çoğalmazsınız.

Farkındayım ama çoğu arabanın fiyatı arttığından böyle bir şey söyleme ihtiyacı hissettim kendimde. Okumamakla alakası yok.

Geri
Yukarı