2. el pazarını kilitleyen garip kitle

Alperen1453

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Ülkemizde elektronik eşyalar bildiğiniz üzere pahalı. Bu durumda insanın aklına 2. el pazarı geliyor. Lakin daha demin Letgo'da bir araştırma yaptım. Yahu fiyatlar o kadar absürt ki, ya sıfır fiyatına neredeyse çok yakın ya da sıfır fiyatına oldukça aşıyor. Bu satıcıları anlamıyorum. Amacınız ne sizin? Milleti salak yerine mi koyuyorsunuz yoksa sıfır fiyatlarını bilmeden ve piyasayı araştırmadan mı fiyat belirliyorsunuz?

Ayrıca müşteri kitlesinde de garip insanlar bulunmakta. Geçen sefer bir ekran kartı koydum ilana ve açıklamaya da fiyatını oldukça uygun tuttuğumu belirtip pazarlık teklifi yapılmamasını istedim. Akabinde birçok kişi pazarlık var mı diye mesaj atıp kelepir fiyata almak istiyor. Oldu canım! İstersen bedava da verebilirim. Allah'ım sen sabır ver. Acaba neden çoğu kişi birbirini keriz yerine koymaya, dalaverecilik yapmaya bu kadar meraklı?

Arkadaşlar herkese merhaba. Ülkemizde elektronik eşyalar bildiğiniz üzere pahalı. Bu durumda insanın aklına 2. el pazarı geliyor. Lakin daha demin Letgo'da bir araştırma yaptım. Yahu fiyatlar o kadar absürt ki, ya sıfır fiyatına neredeyse çok yakın ya da sıfır fiyatına oldukça aşıyor. Bu satıcıları anlamıyorum. Amacınız ne sizin? Milleti salak yerine mi koyuyorsunuz yoksa sıfır fiyatlarını bilmeden ve piyasayı araştırmadan mı fiyat belirliyorsunuz?

Ayrıca müşteri kitlesinde de garip insanlar bulunmakta. Geçen sefer bir ekran kartı koydum ilana ve açıklamaya da fiyatını oldukça uygun tuttuğumu belirtip pazarlık teklifi yapılmamasını istedim. Akabinde birçok kişi pazarlık var mı diye mesaj atıp kelepir fiyata almak istiyor. Oldu canım! İstersen bedava da verebilirim. Allah'ım sen sabır ver. Acaba neden çoğu kişi birbirini keriz yerine koymaya, dalaverecilik yapmaya bu kadar meraklı?
Ne bekliyordun ki?

Hocam kuzenim 5000 bine bilgisayar toplayıp 9000 bine koyuyor sırf can sıkıntısından içinden bir parça umut ile bir keriz alır diye düşünüyor :D
Edit: Ölücüler her zaman vardı zaten, kimsenin de umurunda değil o ilanlar, elbet elindeki ürünü gerçekten satmak isteyenler çıkıyor o zaman normal fiyatına koyuyorlar.

Adam onu satınca yerinene koyacak? Yenisini almak için misli ile para ödeyecek, o parayı bir şekilde çıkarması lazım. Bu yüzden ya sıfıra yakın bir para ya hiç.

Desteklemiyorum böyle olmasını ama olan bu.

Bu kıtlıkta fiyatlar bu kadar yükselmişken ucuza satmasını mı düşündün ? Ben olsam bende aynısını yaparım hiç kimse kusura bakmasın.

400 liralık A320 anakarta 450 lira isteyenler de var. 2 tane sistem topladım. Daha önce sattığım kasalar da vardı. Yazıyorum özelliklerini isteyene YouTube'a liste dışı video yükleyerek gaming videosu falan da koyuyorum gönderiyorum. Amacım da az bir şey kar koyup satayım hem çoluk çocuk sevinsin oyun oynasın hem de benim işim görülsün. Q9300 ve HD 7750 kasayı koymuşum 750 liraya ki içinde "SSD" var. Adam bana yazıyor ki kardeşim 500 liraya alayım. Zaten ben 600 liraya toplamışım kasayı kardeşim gelmişsin bana 500 lira olur mu yazıyorsun. Piyasayı takip etmeyen diğer adıyla ölücü kitle 2. el piyasasını bitiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı