2. el piyasasındaki fiyatlar

egenalbandit

Kilopat
Letgo'da dolaşırken şöyle bir sistem gördüm.
4790K tabanlı DDR3 sistem için 8750 lira yazmış. Sadece ekran kartı(GTX 1080) fiyatı sorduğumda 3500 TL olur dedi.
Sistemin fiyatını fazla yazdığını belirttim, ne dese beğenirsiniz? "Sen bu sistemi bana 10.000'e topla bakayım. Sadece ekran kartım 5500 lira."
9000 liraya çok daha güçlü bir sıfır sistem toplandığını belirttim, "iPhone 11 neden iPhone X'den ucuz?" Şeklinde bir savunma yaptı.
Üstüne bir de ekran kartının stokta olmayan İtopya fiyatını atması gerçekten çok hoş oldu, ne tür bir salakla uğraştığımı daha iyi anladım.
Tabi böyle bir hareketin ardından, ne kadar inanmasam da belki anlar diye; daha güçlü bir kart olan RTX 2060 Super ile karşılaştırma videosunu attım.
Sonrası klasik 2. el satıcı muhabbeti. Neymiş efendim müşterisi hazırmış cevap bekliyormuş falan...

1.PNG

2.png

3.png

4.PNG

Sizce dedikleri mantıklı mı? Ben mi yanlış düşünüyorum? Önü kapalı, ölü bir sisteme sıfır ve yeni nesil parası ödemek nedir yahu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bırakın şöyle kişileri, birileri böyle kişilerden bilgisayar alıyorsa da uyarın.
Gördüğüm kişileri uyarıyorum zaten. Ama adamlar uslanmıyor. Kendi araştırmadığı gibi laftan da anlamıyor. Sonra biz düzgün fiyattan parça alamıyoruz. MSI logosu var diye 1050 Ti kartlı sistemi 7500'e koyan görmüştüm. 1 hafta sonra satılmış sistem...

Gördüğüm kişileri uyarıyorum zaten. Ama adamlar uslanmıyor. Kendi araştırmadığı gibi laftan da anlamıyor. Sonra biz düzgün fiyattan parça alamıyoruz. MSI logosu var diye 1050 Ti kartlı sistemi 7500'e koyan görmüştüm. 1 hafta sonra satılmış sistem...
Bırakın böyle devam etsin o kişiler 😁.

Yeni konular

Geri
Yukarı