2. el Redmi Note 8'e hat takınca kilitlendi

MuhammedErdem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, geçen yıl bir telefon aldım ikinci el pembe uygulama üzerinden buluşup ödemeyi yaptım. Eve geldim hat taktığımda telefon(Xiaomi Redmi Note 8) kilitlendi. Adam şifreyi hatırlamadığını bulacağını falan söyledi sonra engelledi. Telefonu kullanamadım kısacası. Hat taktığım için annemi aradılar telefonu teslim etmemizi istediler, telefonu karakola teslim ettik ifade aldılar. Bugün bir kağıt gelmiş eve fotoğrafı ekliyorum sizce ne yapmalıyım kişinin tüm bilgileri var anne, baba adı, köy, ev adresi falan. Bu bilgiler üzerinden kişiyi bulup parayı istesem tatlı dille vermezse dava açacağımı söylesem nasıl olur? Direkt dava etmek daha mı mantıklı?
Dava kağıdı ile alakalı yazdım ne yapılabilir diye başlık yanlış olmuş biraz.

Dosya Ekleri

• 12345.jpg
    12345.jpg
    161,4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Merhaba, geçen yıl bir telefon aldım ikinci el pembe uygulama üzerinden buluşup ödemeyi yaptım. Eve geldim hat taktığımda telefon(Xiaomi Redmi Note 8) kilitlendi. Adam şifreyi hatırlamadığını bulacağını falan söyledi sonra engelledi. Telefonu kullanamadım kısacası. Hat taktığım için annemi aradılar telefonu teslim etmemizi istediler, telefonu karakola teslim ettik ifade aldılar. Bugün bir kağıt gelmiş eve fotoğrafı ekliyorum sizce ne yapmalıyım kişinin tüm bilgileri var anne, baba adı, köy, ev adresi falan. Bu bilgiler üzerinden kişiyi bulup parayı istesem tatlı dille vermezse dava açacağımı söylesem nasıl olur? Direkt dava etmek daha mı mantıklı?
Dava kağıdı ile alakalı yazdım ne yapılabilir diye başlık yanlış olmuş biraz.

Bence ilk ara bir önden korkut. Eğer anlaşmaya yanaşmazsa bas davayı.

Peki korkutmam hukukta sıkıntı bir durum mu? Beni tehdit etti falan diyebilir mi?
Korkutma değil de eğer davayı geri çekmemi istiyorsanız sıfır Note 8 alabilirsiniz yoksa hukuksal yoldan çözmeye çalışacağım gibi bir mesaj yollayabilirsiniz. Paranızı geri almak sizi zarara sokar enflasyon vs.

Korkutma değil de eğer davayı geri çekmemi istiyorsanız sıfır Note 8 alabilirsiniz yoksa hukuksal yoldan çözmeye çalışacağım gibi bir mesaj yollayabilirsiniz. Paranızı geri almak sizi zarara sokar enflasyon vs.

Evet aklıma gelmemişti bu daha mantıklı. Cezasını bir yolla ödemeli.

Şu an dava var mı anlayamadım. Fotoğraf siz de net mi?
Telefonu adam çalmış bunu eklemeyi unuttum galiba. Telefon şu an sahibinde.

Evet aklıma gelmemişti bu daha mantıklı. Cezasını bir yolla ödemeli.
Evet hocam zaten mağduriyet sadece para değil burada. Hem kayıp edilen zaman ürünlerin fiyatının artması bide bu dava şikayet vs uğraştırması gibi şeylerde var.
Eğer telefonu çalmış ise direkt dava açmayı deneyin. Yüklediğiniz resim gözükmüyor fakat haksız zenginleşme ve hırsızlık gibi suçlar var. Zaten adam sizin ulaşamayacağınızı düşünmüş. Bir daha bu miktarda büyük ürün alırken sözleşme imzalamaya çalışın. Ya da ürünün fatura kutusunu da isteyin. Normal durumda ürünü geri vermemeniz gerekir onun içinde dava açabilirsiniz. Siz ürünü alırken çalıntı olduğunu bilmiyordunuz.

Şu an dava var mı anlayamadım. Fotoğraf siz de net mi?

Telefonu adam çalmış bunu eklemeyi unuttum galiba. Telefon şu an sahibinde.

Tamamdır arkadaşın dediği gibi yapın bir arayın söyleyin ya alırsın ya da yarından itibaren hukuki süreç başlatırım. Ve olayda hırsızlık da var bunu da belirt.

Geri
Yukarı