2. el ROG STRIX G513RM-HQ163 vs. Legion 5 Gaming

Ferhinator

Picopat
Daha fazla  
İki farklı cihazdan hangisi tercih edilmeli?
Bu fiyatlara bu cihazlar sizce alınır mı?
Şu an halihazırda Tulpar T7 v20.4 cihazım var. 1.5 ay önce aldım. Sorunları olduğu için servise verdim. Teslim edildiğinde satacağım ya da olası olarak para iadesi verilmesi durumunda bu cihazlardan birine geçmek istiyorum. Sizce mantıklı mıdır?

1.cihaz https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ju00fntx-pm-HBC00001OIS1K
İkinci el, kutusu, faturası, 1 yıl daha garantisi mevcut. 22-23.000 civarına bırakıyor, temiz cihaz.

2.cihaz
Kutusu, faturası, 18 ay daha garantisi mevcut, sıfır ayarında. 25.000 TL'ye bırakıyor.

Sıfır olarak alınabilecek Acer marka ürün olduğunu biliyorum ancak ürünün kasasının ve diğer bileşenlerinin kaliteli olmasını, yazılım desteğinin iyi olmasını istiyorum.
26-27.000 TL bütçem var sıfır ya da ikinci el cihaz önerilerine de açığım.
Casper, Monster, Acer olmaması tercihimdir.
Şimdiden teşekkür ederim.

Rog Strix daha iyi olur. Hem işlemcisi yeni nesil hem de DDR5. Ayrıca işlemcinin dahili grafik kartı diğerine göre çok daha güçlü. Bazı oyunları 3060 kullanmadan bile oynamanız mümkün. Genel olarak daha iyi.

İki farklı cihazdan hangisi tercih edilmeli?
Bu fiyatlara bu cihazlar sizce alınır mı?
Şu an halihazırda Tulpar T7 v20.4 cihazım var. 1.5 ay önce aldım. Sorunları olduğu için servise verdim. Teslim edildiğinde satacağım ya da olası olarak para iadesi verilmesi durumunda bu cihazlardan birine geçmek istiyorum. Sizce mantıklı mıdır?

1.cihaz https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ju00fntx-pm-HBC00001OIS1K
İkinci el, kutusu, faturası, 1 yıl daha garantisi mevcut. 22-23.000 civarına bırakıyor, temiz cihaz.

2.cihaz
Kutusu, faturası, 18 ay daha garantisi mevcut, sıfır ayarında. 25.000 TL'ye bırakıyor.

Sıfır olarak alınabilecek Acer marka ürün olduğunu biliyorum ancak ürünün kasasının ve diğer bileşenlerinin kaliteli olmasını, yazılım desteğinin iyi olmasını istiyorum.
26-27.000 TL bütçem var sıfır ya da ikinci el cihaz önerilerine de açığım.
Casper, Monster, Acer olmaması tercihimdir.
Şimdiden teşekkür ederim.

ASUS ROG STRIX kullanıcısıyım ben çok memnunum. Default hali de çok iyi. İçini açıp içindeki RAM'i çıkarıp linkini koyacağım RAM'i alıp Dual channel yaptın mı performansı mükemmel oluyor. İçinden tek kanal RAM ile geldiğini söylemek isterim. İçindeki SSD yetmez diyorsan oyunlar için 2TB'lık M.2 SSD takabilirsin ekstradan. Bu işlemi kendin basitçe yapabilirsin. Upgrade yapma kitapçığı kendi sitesinde mevcut adım adım ve garanti kapsamının dışına da çıkmadığını belirtmek isterim Ram ve SSD takarak Asus laptopun.
RAM: Crucial 32GB Kit (2x16GB) DDR5 4800 SODIMM CL40 (16Gbit) CT2K16G48C40S5 NOTEBOOK RAM BELLEK « Aison Elektronik Ticaret Sitesi. SSD ve RAM Bellekler , Micron Crucial Ballistix Samsung uygun fiyatlı orijinal ürünler. www.aison.com.trAison Elektronik Ticaret Sitesi. SSD ve RAM Bellekler , Micron Crucial Ballistix Samsung uygun fiyatlı orijinal ürünler. www.aison.com.tr
Kullandığım laptop: Asus Rog Strix G15 6.Nesil Ryzen 7 İşlemcili Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Rog Strix G15 6.Nesil Ryzen 7 İşlemcili Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Rog Strix daha iyi olur. Hem işlemcisi yeni nesil hem de DDR5.
İki cihazın da ekranı 2K hocam.
3060 2K konusunda yetersiz kalıyor araştırdığım kadarıyla.
Ultrada oynamak yerine High’da oynarım çok sorun değil.
Sizce buna rağmen tercih edilmeli mi?
1080p de araştırıyorum şu an.

ASUS ROG STRIX kullanıcısıyım ben çok memnunum. Default hali de çok iyi. İçini açıp içindeki RAM'i çıkarıp linkini koyacağım RAM'i alıp Dual channel yaptın mı performansı mükemmel oluyor. İçinden tek kanal RAM ile geldiğini söylemek isterim. İçindeki SSD yetmez diyorsan oyunlar için 2TB'lık M.2 SSD takabilirsin ekstradan. Bu işlemi kendin basitçe yapabilirsin. Upgrade yapma kitapçığı kendi sitesinde mevcut adım adım ve garanti kapsamının dışına da çıkmadığını belirtmek isterim Ram ve SSD takarak Asus laptopun.
RAM: Crucial 32GB Kit (2x16GB) DDR5 4800 SODIMM CL40 (16Gbit) CT2K16G48C40S5 NOTEBOOK RAM BELLEK « Aison Elektronik Ticaret Sitesi. SSD ve RAM Bellekler , Micron Crucial Ballistix Samsung uygun fiyatlı orijinal ürünler. www.aison.com.trAison Elektronik Ticaret Sitesi. SSD ve RAM Bellekler , Micron Crucial Ballistix Samsung uygun fiyatlı orijinal ürünler. www.aison.com.tr
Kullandığım laptop: Asus Rog Strix G15 6.Nesil Ryzen 7 İşlemcili Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Rog Strix G15 6.Nesil Ryzen 7 İşlemcili Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Hocam 1 yıl içerisinde ekleyebilirim Ram’i.
Bu arada Cihazın sıcaklıkları nasıl?
2K’da performansı nasıl?
Ayrıyeten Monster’da ek 1 TB Kioxia SSD’im var. Muhtemelen onu satmam. Yeni alacağım cihaza takarım.
İnternette 2 tane boş slot SSD girişi olduğunu görmüştüm.Doğru mudur?

Ultrada oynamak yerine High'da oynarım çok sorun değil.

Kullanıcı olarak ben cevap vereyim. RTX 3060'ın yetersiz kaldığını görmedim. Forza Horizon 5'te falan. Evet ultrada oynanabilir ama gfe optimize ederken high ayarlarda optimize ediyor. High ayarlarda ortalama 100FPS civarı alıyorum 2K çözünürlükte.

Ultrada oynamak yerine High'da oynarım çok sorun değil.

3060'ın AAA oyunlar için 2K ya uygun olduğunu düşünmüyorum.

Ultrada oynamak yerine High’da oynarım çok sorun değil.

Hocam 1 yıl içerisinde ekleyebilirim Ram’i.
Bu arada Cihazın sıcaklıkları nasıl?
2K’da performansı nasıl?
Ayrıyeten Monster’da ek 1 TB Kioxia SSD’im var. Muhtemelen onu satmam. Yeni alacağım cihaza takarım.
İnternette 2 tane boş slot SSD girişi olduğunu görmüştüm.Doğru mudur?
Ben Kıbrısta üniversite okumak için aldım cihazı. Malum burası sıcak bir ada. Boşken 50-60 derece ama 0RPM fan ile. Yük altında (oyun oynarken yani) ise 80-85 dereceyi geçmiyor ortamın sıcaklığının da buna katkısı var. Likit metal sürülü olarak geldiği için. Fan sesi rahatsız etmiyor kesinlikle insanı. Masaüstü bilgisayar kullanıcısı olduğum için laptop klavyesine ve ekranına alışmam uzun sürdü. Asus laptopta webcam'in olmadığını da söylemek isterim. Tek kanal ram kullanırken arada masaüstünde sağ tıklarken falan ufak donmalar yapıyor. Çift kanal ram'e geçerken bu kayboluyor bir tek böyle dezavantajı var. İnternette evet 2. boş slot PCI-E Gen 4 M2 SSD destekli yuvası mevcut. Ben o yuvaya Samsung 990 Pro 2TB SSD taktım tam performans alıyorum. Stok halini baz alırsam 10 üzerinden 9 veririm.

Kullanıcı olarak ben cevap vereyim. RTX 3060'ın yetersiz kaldığını görmedim. Forza Horizon 5'te falan. Evet ultrada oynanabilir ama gfe optimize ederken high ayarlarda optimize ediyor. High ayarlarda ortalama 100FPS civarı alıyorum 2K çözünürlükte.
Değerler gayet iyiymiş hocam.
2K ve high ayarlar sonuçta
Sıcaklıklar nasıl seyrediyor peki?

3060'ın AAA oyunlar için 2K ya uygun olduğunu düşünmüyorum.
Hocam o seviyede çok oyun oynadığım söylenemez.
Genelde Rainbow Six Siege,Pubg,Gta 5,Ets 2 felan oynuyorum.
Gelecek günlerde Cod MW2 başlayabilirim belki.
Ama dediğiniz gibi Rdr2 gibi oyunlarda kendi cihazım 1080p’de 50-60 civarı fps veriyordu.
Sanırım 2K’da ultra oynayamam.😅

Değerler gayet iyiymiş hocam.
2K ve high ayarlar sonuçta
Sıcaklıklar nasıl seyrediyor peki?

Genelde Rainbow Six Siege,Pubg,Gta 5,Ets 2 felan oynuyorum.
Gelecek günlerde Cod MW2 başlayabilirim belki.
Ama dediğiniz gibi Rdr2 gibi oyunlarda kendi cihazım 1080p’de 50-60 civarı fps veriyordu.
Sanırım 2K’da ultra oynayamam.😅
Çok sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum hocam DLSS falan açar bir şekilde oynarsınız. Rog'un üzeceğini sanmam. Sonuç olarak iki ürün arasından Asus.

Genelde Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, PUBG, GTA 5, ETS 2 falan oynuyorum.
Gelecek günlerde CoD MW2 başlayabilirim belki.
Ama dediğiniz gibi RDR2 gibi oyunlarda kendi cihazım 1080P'de 50-60 civarı FPS veriyordu.
Sanırım 2K'da Ultra oynayamam.😅

DLSS falan sizi kurtarır gibi. İyi bir cihazdır ROG. İsterseniz 1080p ama daha iyi donanımlı modellerde bakılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı