2. el RX570 sistem nasıl?

emretpcux

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Az çok bilgisayardan anlarım ama AMD sistemleri hiç anlamıyorum. Bir de GPU, CPU ve RAM parçalarının birbirleriyle uyuşmaları vs. Bir sistem var 2. el birinden alacağım. Sistem şu;

Ryzen 5 1600X CPU 3.60 GHz

- ASUS EX-A320M Gaming AM4 ANAKART

- 8 GB 3000MHz BLASTİCS DDR4 RAM

- ASUS ROGSTRİX RX570 4 GB 256BIT EKRAN KARTI

-128 GB M.2 SSD Samsung

- 240GB Hi-Level SSD hard disk

- Rampage (500W) 80 Plus PSU

6500 TL'ye anlaştık. Sizce fiyatına göre nasıl? Ve ne kadar verim alabilirim? Her oyunu oynar mı? Ve mühendislik okuyorum her türlü programı rahatlıkla kullanabilir miyim? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata en azından B450 anakart ve 16GB RAM olmalıydı. PSU çok önerilen bir PSU değil fakat sertifikası var sonuçta ama yine de ben olsam güvenmezdim. Bu tür sistemlerde en azından şunu düşünün. Evet paramız değerini bayağı yitirdi fakat 6500 TL az para değil. Bi anda kalitesiz bir parça yüzünden hiç olması sizi üzer. İkinci el bir sisteme yönelmişsiniz anlaşılan bütçeniz ancak bu kadarını el veriyor. Size hak veriyorum fakat yine de deiklerimi düşünün.

O PSU nedir hocam çok kötü, depolama yetersiz bence, RAM yetersiz, ben bu sistemi pek önermiyorum hocam.
Elimde bir PSU var benim onu takabilirim. Ama bu sefer boşa para vermiş olurum değil mi? RAM bana da yetersiz geldi. Bir adet daha 8 takacaktım. Öneriyorsanız siz daha iyi bilirsiniz efendim. Aslında kafama yatan her pc için konu açmak isterim ama bunu yapabilir miyim bilmiyorum. Görüşünüz için teşekkürler.

O fiyata en azından B450 anakart ve 16GB RAM olmalıydı. PSU çok önerilen bir PSU değil fakat sertifikası var sonuçta ama yine de ben olsam güvenmezdim. Bu tür sistemlerde en azından şunu düşünün. Evet paramız değerini bayağı yitirdi fakat 6500 TL az para değil. Bi anda kalitesiz bir parça yüzünden hiç olması sizi üzer. İkinci el bir sisteme yönelmişsiniz anlaşılan bütçeniz ancak bu kadarını el veriyor. Size hak veriyorum fakat yine de deiklerimi düşünün.
7 bin TL'ye nasıl bir AMD sistem önerirsiniz? Gerçekten PC gerekli ve bilgili bir kişiye ihtiyacım çok ver efendim.

Elimde bir PSU var benim onu takabilirim. Ama bu sefer boşa para vermiş olurum değil mi? RAM bana da yetersiz geldi. Bir adet daha 8 takacaktım. Öneriyorsanız siz daha iyi bilirsiniz efendim. Aslında kafama yatan her pc için konu açmak isterim ama bunu yapabilir miyim bilmiyorum. Görüşünüz için teşekkürler.
Hocam mantıklı gelenler için konu açın, linkleri sırayla ekleyin konuya bizde ona göre bu daha iyi deriz.

Geri
Yukarı