2. el satışta para nasıl güvenceye alınır?

theassassins

Centipat
Merhabalar öncelikle. Ben ikinci el olarak bilgisayarımı satıyorum. Alıcının biri paranın bir miktarını şimdi, kalan kısmı 1 ay sonra vermeyi teklif etti. Kendimi nasıl güvenceye alabilirim? Sonuçta 1 ay sonra verip vermeyeceğinin garantisi yok, bu yüzden yardımcı olursanız çok mutlu olurum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle. Ben ikinci el olarak bilgisayarımı satıyorum. Alıcının biri paranın bir miktarını şimdi, kalan kısmı 1 ay sonra vermeyi teklif etti. Kendimi nasıl güvenceye alabilirim? Sonuçta 1 ay sonra verip vermeyeceğinin garantisi yok, bu yüzden yardımcı olursanız çok mutlu olurum...

Param güvende ile satıp taksit yaptırabilirsin.

Satıcı olarak "Param Güvende" ile satış yapmanı kesinlikle önermem. Alıcı 14 güne kadar bilgisayarına istediğini yapıp iade edebilir ve parasını geri alır. Bu süre içerisinde ürününü bozuk gönderebilir. Bozuk iade edilen bilgisayarın parasını almak için aylarca sürünürsün ki alamama ihtimalin de var. Ürünü elden teslim ederek, bütün testlerini alıcının gözü önünde yaparak satmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı