2 .el sistem alırken nelere dikkat edilmeli?

Sslonalkrp

Hectopat
Öncelikle merhaba. 2.el APU sistem almayı düşünüyorum sistem zaten 4 aylık çok yorulduğunu düşünmüyorum ama yine de bir sorunu var mı diye emin olmak istiyorum. Hangi programları indirip bakmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
OCCT programını indirip sistemin her parçasına yük bindirip test edebilirsiniz. Eğer sistemde aşırı ısınma veya kapanma sorunlarınız yoksa sistemde kusur olacağını sanmıyorum.
Bir de sistemin 4 aylık bir zamanda yorulduğunu düşünmüyorum diye söylemişsiniz. Sistem hiçbir zaman yorulmaz ondan emin olabilirsiniz. Yavaşlama olur o da işletim sistemininden kaynaklı. Hızlı SSD varsa o yavaşlığı hissetmezsiniz. Eğer yine içinize kurt düşüyorsa format atarsınız bilgisayar ilk günkü performansına ulaşır.

OCCT programını indirip sistemin her parçasına yük bindirip test edebilirsiniz. Eğer sistemde aşırı ısınma veya kapanma sorunlarınız yoksa sistemde kusur olacağını sanmıyorum.
Bir de sistemin 4 aylık bir zamanda yorulduğunu düşünmüyorum diye söylemişsiniz. Sistem hiçbir zaman yorulmaz ondan emin olabilirsiniz. Yavaşlama olur o da işletim sistemininden kaynaklı. Hızlı SSD varsa o yavaşlığı hissetmezsiniz. Eğer yine içinize kurt düşüyorsa format atarsınız bilgisayar ilk günkü performansına ulaşır.
M2 SSD var hocam sistemde.

Hocalarım SSD sağlığı %100 ve 50gb veri yazılmış iyi midir?

M2 SSD var hocam sistemde.

Hocalarım SSD sağlığı %100 ve 50gb veri yazılmış iyi midir?
Bilgisayar bomboş işletim sistemi dışında bir şeyi yok desene kısaca. 0 ayarında bilgisayar resmen o. İkinci el diyemem öyle bilgisayara.

Bilgisayar bomboş işletim sistemi dışında bir şeyi yok desene kısaca. 0 ayarında bilgisayar resmen o. İkinci el diyemem öyle bilgisayara.
Hocam özellikleri :
  • AMD Ryzen 5 4650G 6/12 APU İŞLEMCİ ( VEGA EKRAN KARTLI )
  • GİGABYTE B450M S2H ANAKART
  • APACER 2X8 3200 MHZ 16 GB RAM
  • KİOXİA 500 GB NVM M2 SSD
  • SPEC DELTA RGB KASA + 550W 80+PLUS PSU

Arkadaş 8.30'ta işten çıkıyormuş o yüzden pek kullanamamış ve sadece valorant oynamış.
Alacağım galiba.

Hocam özellikleri:
  • AMD Ryzen 5 4650G 6/12 APU işlemci ( Vega ekran kartlı )
  • Gigabyte B450M S2H anakart.
  • Apacer 2x8 3200 MHz 16 GB RAM.
  • Kioxia 500 GB nvm M.2 SSD.
  • Spec Delta RGB kasa + 550W 80+Plus PSU.

Arkadaş 8.30'ta işten çıkıyormuş o yüzden pek kullanamamış ve sadece Valorant oynamış.
Alacağım galiba.

Fiyat ne istiyor.

Hocam özellikleri:
  • AMD Ryzen 5 4650G 6/12 APU işlemci ( Vega ekran kartlı )
  • Gigabyte B450M S2H anakart.
  • Apacer 2x8 3200 MHz 16 GB RAM.
  • Kioxia 500 GB nvm M.2 SSD.
  • Spec Delta RGB kasa + 550W 80+Plus PSU.

Arkadaş 8.30'ta işten çıkıyormuş o yüzden pek kullanamamış ve sadece Valorant oynamış.
Alacağım galiba.

RAM bana biraz dandik gibi geldi. Ama zamanla onları değiştirirsin bütçen olduğunda. Yanına da 1TB HDD takarsın mis gibi PC olur. Zaman geçtikçe ekran kartı alırsın ve 5. nesil Ryzen işlemci alıp değiştirirsin. Upgrade yaparsın ihtiyaç duyduğunda.

Geri
Yukarı