2. El Telefon Alınır mı?

Mr. Beko

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Geçtiğimiz günlerde kullandığım telefon olan Zenfone 5 in bana yeterli gelmediğini ve ufak bir güncelleme yapmam gerektiğini farkettim. Ben de bu güncelleme hakkımı 2. El bir Note 4 almaktan yana kullanmak istiyorum. İnternetten biraz araştırma yaptım sahibinden.com da 2. El Note 4 fiyatları 200 TL' den 1700 TL'ye kadar gidiyor. Fakat ben internetten değil de Kadiköy'de 2. el telefon satan dükkanlardan almak istiyorum. Fakat her ne kadar Samsung ve Android telefonlar hakkında epey bir bilgiye sahip olduğumu düşünsem de aklıma birkaç soru var;

Telefonu alırken orijinal olup olmadığını en ufak detayına kadar nasıl anlayabilirim ? Download Mode'dan telefon durumuna bakmak yeterli olur mu?

Genel olarak 2. el telefon alırken nelere dikkat etmek gereklidir ? (Fatura, Garanti Belgesi v.b.)

Zenfone 5 ile takas edersem fiyat ne kadar olur ? Eğer gerekirse 5. nesil iPod Touch ve Zenfone'u takas edebilirim ya da Zenfone ve Galaxy S3'ü bir arada verebilirim.

Tavsiyeleriniz ve önerileriniz benim için önemlidir. Şimdiden teşekkürler, iyi sosyaller :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kadıköy'de Bahariye Mobile diye bir dükkan var. 25 yıldır bu işi yapıyorlar. Orası güvenilir bir firma. Burada amatör bir video var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığın yer güvenilir bir yer ise olabilir. Ancak tavsiyem ekleme yapma imkanın var ise ekleme yapıp sıfır cihaz almanız. Ekleme yapma imkanın yok ise beklemeni öneririm. Onun dışında güvenilir ve garantisi devam ediyor ise olabilir. Cihazın temiz kullanılmasına dikkat et.

kardeş 2 kez ikinci el tel aldım 2sindede pişman oldum 2.ellerde sıkıntı oluyor teknolojik şans diye birşey var bazı telefonlar üretimde sıkıntıları çıkıyor alacaksanda faturalı garantili al

Şöyle bir kaç gün kullanıp sıkılan insanlar var, sonra böyle özellikle İstanbul/Kadıköy taraflarında direk 2. el dükkanlarına okutuyorlar. O tür telefon bulursan zararını görmezsin ama 1 ay üstünü görmüş telefonlarda sıkıntı çıkabilir.

Arkadaşım beb 2. El telefon önermem eğer çok temiz bulursan al yoksa 2. El fiyatinin üstüne az birşey daha koyar başka bi marka telefon alırım 4 defa babam ve abim (toplamda) 2. El telefon aldılar pişman oldular tavsiyem üstüne az daha birsey koy 0 al

Ben sürekli 2.el alırım ama alırken çok dikat et. Sim kart, sd kart yuvasını, WiFi sinyal gücünü vb. şeyleri iyice kontrol et. Özellikle garantisi ve faturası olsun. Onun dışında birazda şans iyi gider. ☺

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı