2. el telefon satıldıktan sonra şahsıma sorun çıkartır mı?

13istaken

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, benim bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşlara.

Ben 4 gün önce iPhone 6 Plus cihazımı Letgo'dan bir şahısa sattım fakat ilk defa 2. el bir cihaz sattığım için ve sözleşme yapma muhabbeti hiç aklıma gelmediği için direkt sattım. Sadece parayı hesaba attırırken iPhone 6 Plus satış parasıdır diye yazdırdım açıklamaya ama IMEI numarasını falan yazdırmak aklıma gelmedi. Telefonun ilk sahibi de benim yani telefon benim üstüme kayıtlı. İleride herhangi bir illegal kullanım durumu olursa ortada resmi bir sözleşme olmadığı için benim başım ağrır mı? Telefonu satarken yanımda bir arkadaşım daha vardı, yani sözleşme yok ama şahitim var. Banka dekont açıklaması ve telefonu satarkenki tarih saati biliyorum, telefonu almaya gelirkenki mesajların SS'leri de var. Sattığım kişiye de senin açından da problem olmasın diye kimlik fotokopisi falan vereyim sözleşme yapalım dediğimde beni engelledi. Bu yüzden aklıma da bir şüphe düştü. Bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Engellemesi çok saçma ve garip. Çok fazla al-sat yaptım hepsinde kimlik fotokopisi çektirip altına IMEI no yazdırıp satan kişiye 'kendi rızamla XXX liraya XXX T.C numaralı kişiye sattım' yazdırıp imza attırdım. Ben de yaptım tabii. Bu hareket hem alıcıyı hem satıcıyı bir nebze de olsun korur. Telefoncular da böyle yapar. Bunu kabul etmeyen kişiyle ne şahsen ticaret yaparım ne de telefoncular bu kişilerden cihaz alır. Adamı başka numaradan arayıp konuşun derim.

Engellemesi çok saçma ve garip. Çok fazla al-sat yaptım hepsinde kimlik fotokopisi çektirip altına IMEI no yazdırıp satan kişiye 'kendi rızamla XXX liraya XXX T.C numaralı kişiye sattım' yazdırıp imza attırdım. Ben de yaptım tabii. Bu hareket hem alıcıyı hem satıcıyı bir nebze de olsun korur. Telefoncular da böyle yapar. Bunu kabul etmeyen kişiyle ne şahsen ticaret yaparım ne de telefoncular bu kişilerden cihaz alır. Adamı başka numaradan arayıp konuşun derim.

Teşekkür ederim. Pazartesi arayıp konuşacağım artık bakalım ne diyecek.

Geri
Yukarı