2. el ürün satarken ne yapılmalı?

Ben alıcı olsam güvenemem sonuçta karşındaki kişinin mağzası yok parayı alır göndermeyedebilir.

Hocam araya sahibinden girdiği için sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Kargo ile gönder adama kurye alsın parayı kurye sahte para olduğunu anlamazsa kendi cebinden veriyo sanırım.

o da mantıklı onu da düşündüm fakat kendi teslim almak isteyen bir alıcı olursa ben o sahte parayı anlayabilir miyim acaba onu merak ediyorum.

Hocam araya sahibinden girdiği için sorun çıkacağını düşünmüyorum.

o da mantıklı onu da düşündüm fakat kendi teslim almak isteyen bir alıcı olursa ben o sahte parayı anlayabilir miyim acaba onu merak ediyorum.
Bankanın önünde takas yap parayı bankaya yatırmayı dene adamın yanında, almıyosa sıkıntı var demektir.

Bankanın önünde takas yap parayı bankaya yatırmayı dene adamın yanında, almıyosa sıkıntı var demektir.

Hocam size olayı anlatayım kafamdakini :) 2.El laptop alım - satımı yapan birisini buldum ama güvenilir midir bilmiyorum işte sen buna WhatsApp'tan laptop fotoğraflarını, özelliklerini atıyorsun fiyat söylüyor sana uygunsa gelip alıyor test ediyor, paranı veriyor. Şimdi bizim eve yakın BİM var ben bu adama olayı anlatsam paranın sahte olmadığı için bunla BİMe gidip kasiyerden rica edip parayı kontrol ettireyim diyorum ayıp olur mu acaba ?

Hocam size olayı anlatayım kafamdakini :) 2.El laptop alım - satımı yapan birisini buldum ama güvenilir midir bilmiyorum işte sen buna WhatsApp'tan laptop fotoğraflarını, özelliklerini atıyorsun fiyat söylüyor sana uygunsa gelip alıyor test ediyor, paranı veriyor. Şimdi bizim eve yakın BİM var ben bu adama olayı anlatsam paranın sahte olmadığı için bunla BİMe gidip kasiyerden rica edip parayı kontrol ettireyim diyorum ayıp olur mu acaba ?
Olur hatta almaktan vazgeçebilir.

Ben 2. el bilgisayar satacağım. Lakin aklıma sahte para olayı takılıyor. "Ya bana sahte para verilirse ya dolandırılırsam ne yapacağım?" kaygısına düşüyorum. Biliyorsunuz bu devirde insanlara güven olmuyor. Haberlerde görüyorum gerçeğe yakın sahte paralar üretiyorlar bununla dolandırılmamak için ne yapmalıyım, nasıl korunabilirim?
Karşı taraf kredi kartı hesabina ödeme yapsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı