2. el veya sıfır alanabilecek ekran kartı

RevDeisDou

Hectopat
Daha fazla  
Değişiklik istediğim için elimdeki RX 590 Nitro+ SE ekran kartını satıyorum. Bu kartı sattıktan sonra en fazla 1750 lira bütçe ile 2. el ekran kartı düşünüyorum. Önerdiğiniz var mı?

Vega serisi düşünebilirsiniz, pek fark olmasa da GTX 1660Ti gibi kartlarda alabilirsin veya üstüne bir miktar para koyabilirsen; RX 5600XT.

Vega serisi düşünebilirsiniz, pek fark olmasa da GTX 1660Ti gibi kartlarda alabilirsin veya üstüne bir miktar para koyabilirsen; RX 5600XT.
Taş çatlasın 1800 olur. Zaten 0 biraz zor. Almışken iyi alayım istiyorum yani nasıl desem. Kartımı satıp düz 1660 alayım ama kaslı bir modelini alayım kafasındayım. Referans tasarım harici ucuza Vega 56 bulabilirsem almayı düşünüyorum.

Taş çatlasın 1800 olur. Zaten 0 biraz zor. Almışken iyi alayım istiyorum yani nasıl desem. Kartımı satıp düz 1660 alayım ama kaslı bir modelini alayım kafasındayım. Referans tasarım harici ucuza Vega 56 bulabilirsem almayı düşünüyorum.
@Tolga Samet Bey referans tasarım aldı ve UnderVolt sonrası ısıyı normal seviyede tuttuğunu konularında bahsetmişti, VEGA 64 BIOS'u atılabiliyor, mantıklı bir tercih olur. Hala güçlü bir kart sonuçta.

Vega 56-64 alıp UV ve OC yapın, gücü 1080'i dahi geçecektir. Eğer uğraşamam derseniz performanstan kısıp 1080 veya 1660S alabilirsiniz.
Nasıl uğraşamam @Tolga Samet hocamdan dahi daha fazla uğraşırım. Zaten amacım yeni şeyler denemek. Gün boyu oyundan canım sıkılıyor ve sabahtan akşama kadar RX 590' a UV deniyorum zaten. :D

Nasıl uğraşamam @Tolga Samet hocamdan dahi daha fazla uğraşırım. Zaten amacım yeni şeyler denemek. Gün boyu oyundan canım sıkılıyor ve sabahtan akşama kadar RX 590' a UV deniyorum zaten. :D
O halde Vega 56 veya 64 referans tasarım alın. Merak etmeyin sıcaklık sorunu çok yaşamazsınız, ben de Samet ile aynı ekran kartını kullanıyorum. Oyunlarda 60 civarını görebildim, birkaç fan ayarı yapmak yeterli oluyor.

@RevDeisDou Bekliyorum sonuçlarını :) 2 haftadır Vega 56 kullanıyorum ve tek diyeceğim şey, kart muazzam. UV ile 1070'ten az güç çekip 1080'i yok ediyor. GTA 5 ultra (MSAA X4) ayarlarda güç tüketimi:

12.png

Termal macun yenilemesinden sonra belleklerle de uğraşacağım. HBM bellekler sıcağa çok duyarlı, belli bir noktadan sonra ters etki yaratabiliyor. Şimdilik 1075MHz'de tutuyorum. 1100MHz'de stabil kalamıyor. En alttaki Hotspot bu arada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı