2 GB ekran kartı ile GTA V 20 FPS veriyor

Gloxy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım GTA V'in her türlü sistem gereksinimlerini karşılıyor hatta şöyle özet geçeyim.

GTA 5 minimum sistem gereksinimleri:​

• İşlemci: Intel Core 2 Q6600 2.40 GHz / AMD Phenom 9850 2.5 GHz - 3.0 GHz işlemciye sahibim. (2 çekirdekli)
  • Grafik işlemci: NVIDIA 9800 GT 1 GB / AMD HD 4870 1 GB - 2 GB ekran kartına sahibim.
  • Bellek: 4 GB RAM - 4 GB RAM'e sahibim.
  • Depolama: 72 GB - Depolama alanı fazlasıyla var.
  • İşletim sistemi: Windows 8.1 - Windows 10 kullanıyorum.

Laptop kaynaklımı bilmiyorum ama oyun içi en fazla 20 FPS alıyorum. Neden?

Yaptığınız şey montumun rengi kırmızı fiyatı ne kadardır demekle aynı. Yardım edilemez, ama muhtemelen bilgisayardan anlamıyorsunuz bilgisayarcı size 2gb diye bir şeyler taktı ve alabiliceğiniz max fps o. Başka oyunlara yönelin.

.

Dosya Ekleri

• sistemini yazarmısın güzel kardeşim.jpg
    sistemini yazarmısın güzel kardeşim.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 48
Merhaba, bilgisayarım GTA V'in her türlü sistem gereksinimlerini karşılıyor hatta şöyle özet geçeyim.

• İşlemci: Intel Core 2 Q6600 2.40 GHz / AMD Phenom 9850 2.5 GHz - 3.0 GHz işlemciye sahibim. (2 çekirdekli)
  • Grafik işlemci: NVIDIA 9800 GT 1 GB / AMD HD 4870 1 GB - 2 GB ekran kartına sahibim.

Bunun bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar dünyası sadece GBler ile ölçülemiyor maalesef.
Örneğin GTA'nın istediği Q6600 döneminin güzel işlemcilerindendir yani 2.4ghz hali ile bir çok 3.0ghz işlemciden daha iyi performans verir ve kendisi 4 çekirdeklidir.

Aynı şekilde ekran kartın VRAM'i neredeyse önemsiz bile sayılabilir duruma göre, daha önemli olan ise o ekran kartının grafik işlemcisinin gücüdür. 1 GB VRAM ile 2 GB'dan çok daha iyi performans veren bir sürü ekran kartı bulunuyor çünkü beyin güçsüz olduktan sonra istediği kadar hafızaya sahip olsun bir anlamı yok.

Ayrıca 4 GB Ram ile Windows 10 kullanıyorsanız muhtemelen boşta ancak 2 GB civarı RAM kalıyordur ki bu gerçekten GTA 5 için az.

Tüm bunlara ek olarak genelde minimum sistem gereksinimleri çok geniş bir kavramdır, pek fazla bakmaya gerek yok. Bir oyunun performansının nasıl olacağını merak ediyorsanız en doğrusu sahip olduğununuz ürünün modellerini düzgünce yazarak youtube yada benzeri mecralarda yapılmış testlere bakmak olur. Ayrıca testlere bakarken testin hangi çözünürlük ve ayarlarda yapıldığına bakmayı unutmayın. 720p oynamak ile 1080p oynamak arasında devasa bir fark olur.

Çünkü her şeyin iyi olduğu bir senaryoda bile sistemin performansına müdahele edilecek bir sürü parametre bulunuyor özellikle bu ürün bir laptop ise.

Ek not: oyunun çözünürlük değerini düşürmeyi deneyebilirsiniz, performansa bir artış sağlayacaktır fakat oyun keyfinizde aynı oranda azalabilir.

• Grafik İşlemci: NVIDIA 9800 GT 1 GB / AMD HD 4870 1 GB - 2 GB ekran kartına sahibim.

Nedeni yok, 20 FPS almanız çok çok normal.

Artı -1 Eksi
2 GB ekran kartı olabilir, ya da 3.0 GHz işlemci. Önemli olan modelleri. GTX 1050'de 2 GB, R7 240'ta, 1050 Ti 4 GB ama R7 240'ın da 4 GB modeli mevcut. Birisi resmen CS:GO için yapılmış bir kartken diğeri çıktığı dönemdeki tüm oyunları akıcı şekilde oynatıyordu, ama kağıt üstünde iki ürün de 4 ya da 2 GB.

Tam işlemci ve ekran kartını yazmalısınız. 3.0GHz olması bir şey değiştirmez, 2000 yılından kalma Pentium 4 de 3 GHz. Ekran kartı için de aynısı geçerli. İşlemcinizi öğrenmek için Denetim Masası'ndan Sistem'i seçin, orada yazacaktır. Ekran kartı için de Windows+R'ye dxdiag yazın, ekran kartı bilginiz orada olacaktır.

Tam işlemci ve ekran kartını yazmalısınız. 3.0GHz olması bir şey değiştirmez, 2000 yılından kalma Pentium 4 de 3 GHz. Ekran kartı için de aynısı geçerli. İşlemcinizi öğrenmek için Denetim Masası'ndan Sistem'i seçin, orada yazacaktır. Ekran kartı için de Windows+R'ye DxDiag yazın, ekran kartı bilginiz orada olacaktır.

AMD A9 9420 Radeon R5, 5 Compute Cores 2C+3G (2CPUs), ~3GHz

Ekran kartım ise AMD Radeon R5 Graphics

Yeni konular

Geri
Yukarı