2 GB paylaşımsız ekran kartı 126 MB ayrılmış video belleği görünüyor

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Windows 8 bi Pc aldım ancak mağazadaki çalışan oyunları açmaz dedi ve Windows 7'ye geçiş yaptım. 2 GB paylaşımsız ekran kartım vardı fakat özelliklere girdiğimde 1626 paylaşımlı, 126 ayrılmış video belleği görünüyor. Normalde Max Payne 3, ACIII, Splinter Cell Blacklist gibi oyunları takılmadan oynuyabiliyorum. (Isınınca biraz yavaşlıyo Ultra'da). Sizce bende 126 MB mı ekran kartım yoksa sadece öyle mi görünüyor.

Mağazadaki çalışan bilgisayardan anlamayan bir fosilmiş. Geçen gün oy vereceği partiyi sağlam kazığa oturmak diye nitelendiren fosil taksici gibi. Bu fosiller bişey bellerler, bunları o kalıbın dışına çıkaramazsın. Ne verirsen onu alır. Kendi sorgulayıp araştırma yeteneği yoktur...

Windows 7 devri bitti. Ona şunu deseydin: "Hadi ya, o zaman neden Battlefield 4 Windows 8 istiyor, geri zekalı?" Ama geri zekalı ksımını böyle bastıra bastıra söylemen lazım.

Ekran kartı konusuna gelince biz yıllardır ne diyoruz? Ekran kartında belleği önemi yoktur diyoruz. Sen napıyorsun? Kartın modelini bile yazmadan 2 GB diyorsun. Kimin umurunda? 2 GB olmasının ne önemi var? Yok o kadar paylaşıldı da şu kadarı kaldı da fasa fiso. Ekran kartının soldan ikinci rakamı AMD'de 7'den aşağıda, NVIDIA'da 5'ten aşağıda ise o kart çöptür.

Recep hocam, Gtx 460 ekran kartım var. Şu ana kadar her oyunu zorlanmadan full hd ayarlarda oynadım (BF4'ü henüz denemedim) böyle çöp falan alınıyorum ama :)

Bilgisayarımda GEFORCE 610M var, pek anlamam ekran kartından ama Crysis 3 rahatlıkla oynuyorum. Çöp sınıfına girmese iyiymiş :( İnşallah birkaç sene idare eder beni:)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı