2 GB RAM, ATI x1650 ekran kartı, AMD Athlon 64 X2 4000+

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 31 Aralık 2010 tarihinde başlatılan konu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.481
    Yer:
    İstanbul
    Bilgisayarımın özellikleri 2 GB RAM, ATI x1650 ekran kartı, AMD Athlon 64 X2 4000+. Neden bu bilgisayarla Battlefield: Bad Company 2'yi düzgün oynayamıyorum? Bilgisayarımda ne eksik? Ekran kartım biraz eski. Ancak ben orta ayarlarda oynamayı beklerken, düşük ayarlarda 1024x768’de oynayabiliyorum, performans ise yerlerde sürünüyor. Fakat bu bilgisayarla Modern Warfare 2yi yüksek ayarlarda kasmadan oynadım. Sonraki soruma geçiyorum. Ben bu sistemi tamamen değiştirmeli miyim yoksa yeni parçalarla birkaç yıl daha idare eder miyim?

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.481
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Altar, öncelikle ekran kartından başlayalım. Şimdi bir düşün. Sendeki kart 1000 serisinden. Şu anda ise piyasada 5000 serisi var ve 2010 bitmeden de 6000 serisini göreceğiz. Bu durumda ekran kartınla günümüz oyunlarını oynaman biraz zor. Sana tavsiyem bütçen kısıtlı ise bir HD 5650 al en azından. Tabi güç kaynağın en az gerçek 400 Watt olmalı bu kart için. Yine 2 GB RAM’de oyunlar için artık çerez. Akıcı bir oyun keyfi için 4 GB lüks değil, şart! Tabi yine de tavsiyem sistemi komple değiştirmen yönünde.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş