2 GB RAM ile sanal bilgisayar çalışır mı?

iSepuLtura

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, 2 GB RAM'im var sanal bilgisayar çalıştırmam mümkün mü? Kali Linux çalıştırmak istiyorum.
Amacım kötü değil. Sadece etik hacker dersleri için indirmeye çalışıyorum.
Komşu internetidir falandır veya birini izinsiz uzaktan izlemek gibi şeyler yapmıyorum sadece ilgi alanım.

Son düzenleme:

Gökhan.

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Federal Bureau of Investigation
Sistem zorlanır, ancak çalışır. SSD diskiniz varsa performans anlamında bir nebze katkı sağlayabilir.

Ekleme: Vereceğiniz bellek miktarını çok iyi ayarlamalısınız, mevcut OS'in minimum gereksinimlerini karşılayacak ancak Kali için de bellek sınırına takılmayacak bir değer olmalı.

Kali kurulumu sonrasında Xfce kurmanızı öneririm. Gnome'a göre çok daha hafif ve bellek açısından tasarruf sağlıyor.

KS
iSepuLtura

iSepuLtura

Femtopat
Sistem zorlanır, ancak çalışır. SSD diskiniz varsa performans anlamında bir nebze katkı sağlayabilir.
maalesef yok :(

Ekleme: Vereceğiniz bellek miktarını çok iyi ayarlamalısınız, mevcut OS'in minimum gereksinimlerini karşılayacak ancak Kali için de bellek sınırına takılmayacak bir değer olmalı.

Kali kurulumu sonrasında Xfce kurmanızı öneririm. Gnome'a göre çok daha hafif ve bellek açısından tasarruf sağlıyor.
hangi sanal makine programın kullanayım indirme linki atarmısınız

mertati

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, 2 GB RAM'im var sanal bilgisayar çalıştırmam mümkün mü? Kali Linux çalıştırmak istiyorum.
Komşu internetidir falandır veya birini izinsiz uzaktan izlemek gibi şeyler yapmıyorum sadece ilgi alanım.
Sanal olmayan, direkt diske kurulan hâli bile en az 2 GB RAM istiyor. İmkansız diyebilirim. :(

endless0

Centipat
Makaleler
1
Kali Linux Xfce ortamını kullanıyor. Xfce ortamı boşta yaklaşık 500 MB RAM yiyor. 1GB RAM verdin diyelim, tarayıcı açsan bile sistem donup kalır. 2 GB RAM ile kullanmak mümkün değil. Sanal makine yerine Dual Boot yapabilirsin istersen.

mertati

Femtopat
Kali Linux yerine Linux Lite önerebilirim ama. Ben kullanıyorum, gayet memnunum. Terminali pek kullanmıyorum, sadece VPN bağlantısı için kullanıyorum. Gayet güzel. RAM kullanımı da düşük. Boştayken 500mb~ kadar kullanıyor.

KS
iSepuLtura

iSepuLtura

Femtopat
Kali Linux yerine Linux Lite önerebilirim ama. Ben kullanıyorum, gayet memnunum. Terminali pek kullanmıyorum, sadece VPN bağlantısı için kullanıyorum. Gayet güzel. RAM kullanımı da düşük. Boştayken 500mb~ kadar kullanıyor.

Etik hackerlık için Kali Linux istiyorum Linux Lite'la işim yok.

mertati

Femtopat
Etik hackerlık için Kali Linux istiyorum Linux Lite'la işim yok.
2 GB RAM ile çok zor hocam. Terminal'de en ufak işlemde donacaktır. Terminal'in açılması bile zaman alacaktır. En az 2 GB RAM takviyesi yapmalısın.

Yeni konular

Yukarı