2 GB RAM'li bir sistemde VirtualBox ile beraber çalışabilecek bir macOS sürümü var mıdır?

VirtualBox'a 2 GB RAM ile çalışabilecek bir macOS sürümü var mı?
Eğer sanal sisteminizin sadece 2 GB bir belleği olacak ise Mojave sürümüne kadar kurulum yapabilirsiniz ama Mojave - High Sierra - Sierra gibi sürümler ne kadar iyi çalışır emin değilim. Eğer direk sisteminizde 2 GB bellek var ise sanal makineye 1 GB RAM verip Snow Leopard sürümü kulanılabilir gibi ama 1 GB RAM ne kadar memnun eder pek emin değilim.

Eğer sanal sisteminizin sadece 2 GB bir belleği olacak ise Mojave sürümüne kadar kurulum yapabilirsiniz ama Mojave - High Sierra - sierra gibi sürümler ne kadar iyi çalışır emin değilim. Eğer direk sisteminizde 2 GB bellek var ise sanal makineye 1 GB RAM verip Snow Leopard sürümü kulanılabilir gibi ama 1 GB RAM ne kadar memnun eder pek emin değilim.

3 GB boşta RAM'im var ve bu yüzden sanal makineye maksimum 2 GB RAM verebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
WMvare'da bile Catalina çok kasıyordu VirtualBox'u düşünemiyorum. Ama sadece göz atmak için kuracaksan High Sierra dene olmadı El Capitan kur.

İşlemcim desteklenmiyormuş yüklerken uyarı aldım. Bir sorun olur mu?
Hayır bir sorun olmayacaktır ama belirttiğiniz uyarıdan sonra kuruluma devam edebiliyor musunuz? Eğer öyle ise pek bir zarar oluşturacağını sanmıyorum ama eğer uyarıdan sonra kurulum devam etmiyor ise bir sıkıntı olabilir.

Hayır bir sorun olmayacaktır ama belirttiğiniz uyarıdan sonra kuruluma devam edebiliyor musunuz? Eğer öyle ise pek bir zarar oluşturacağını sanmıyorum ama eğer uyarıdan sonra kurulum devam etmiyor ise bir sıkıntı olabilir.
Evet devam ettim ve kurdum ancak eskiden mavi ekran veriyordu makineyi başlatınca bunun sebebi nedir?

Geri
Yukarı