2 GB RAM'li sisteme Windows 7 Home Bassic vs Home Premium

Mhmtx

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, normal bilgisayarımda Windows 10 var ve gayet iyi çalışıyor. Yan monitör olarak laptopumu kullanmak istiyorum. Ancak 2 GB RAM'ı olduğundan rahmetli güzel bir sistem kaldıramıyor 😅 sizce en iyi sistem hangisidir? Windows 7 Home bassic ve Home Premium arasında kaldım. Ayrıyeten Technopat moderatörlerinin yayınladığı Windows 7 Home Premium sürümü (Windows 7 Home Premium SP1 64 bit ISO dosyası) güvenilir midir? Ona göre indireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Home Basic daha hafiftir ama hafifligi farkedemezsiniz öyle söyleyeyim. İsterseniz Linux dağıtımlarına da bakabilirsiniz. Güvenilirlik için sha doğrulaması yapabilirsiniz.

Hafif bir Linux dağıtımı daha iyi olur fakat Windows 8.1 Single Language 32 Bit'de kurabilirsiniz.

Hafif bir Linux dağıtımı kullanabilirsin, yan monitörden kastın nedir?
Belki discord veya yayın açarsam chat okumak için istiyorum. Genelde oyundayken video izlemek için fln kullanacağım. Çoğu kişi linux önersede kullanması zor geliyor ve alışmam biraz uzun sürecek gibi.

Eğer Linux kuracaksanız önerim Lubuntu 16.04 LTS veya antiX kullanmanız. antiX biraz çağ dışı görünüyor ama boşta 100 MB RAM kullanıyor.

Home Basic daha hafiftir ama hafifligi farkedemezsiniz öyle söyleyeyim. İsterseniz Linux dağıtımlarına da bakabilirsiniz. Güvenilirlik için sha doğrulaması yapabilirsiniz.
Ah birde sha doğrulaması yapmayı bilsem 😅 moderatörlae yayınladığı için baya güvendim ve indirdim inşallah sorun olmaz.
Eğer Linux kuracaksanız önerim Lubuntu 16.04 LTS veya antiX kullanmanız. antiX biraz çağ dışı görünüyor ama boşta 100 MB RAM kullanıyor.
Fedora 35 workstation önerdiler genelde ama bilemedim dediğim gibi kullanmayı bilmediğim için win 7 deneyip sonrasında en kötü önerilen işletim sistemlerine geçmeyi düşünüyorum.

Fedora 35 workstation önerdiler genelde ama bilemedim dediğim gibi kullanmayı bilmediğim için Windows 7 deneyip sonrasında en kötü önerilen işletim sistemlerine geçmeyi düşünüyorum.
Fedora ağır gelir, Lubuntu 16.04 LTS jet gibi. Eğer görünümü takmıyor iseniz antiX, IceWM kullanıyor ve çok hafif.

Fedora ağır gelir, Lubuntu 16.04 LTS jet gibi. Eğer görünümü takmıyor iseniz antiX, IceWM kullanıyor ve çok hafif.
Lubuntu 16.04 LTS indirme sitesini atabilir misiniz? Ve kullanımı zor mudur? Yaklaşık 6-8 yıldır windows kullandığım için başka işletim sistemlerini bilmiyorum.

Lubuntu 16.04 LTS indirme sitesini atabilir misiniz? Ve kullanımı zor mudur? Yaklaşık 6-8 yıldır Windows kullandığım için başka işletim sistemlerini bilmiyorum.

Debian paketleri ile kurulum yaparsanız çok basit, onun dışında kullanım zorluğu yok.
Lubuntu 16.04 LTS indirme sitesini atabilir misiniz?

Geri
Yukarı