2 GB sistemde ne tür kodlamalar yapılabilir?

Akif9748

Hectopat
Makaleler
10
Yer
@Mai Sakurajima adamdır!
Hocam 2 gb ramle kullanırsanız sadece editör (VSC) + tarayıcı dahi kasıyor ya.
Arkasa başka bir şey dönmeyecekse python'u, node.js'yi vb. Rahatlıkla çalıştırabilir.
Benim PC az önce 4 GB'nin yarısını görmemeye başladı da, Allah sabır versin size.

viycim

Picopat
Hocam 2 gb ramle kullanırsanız sadece editör (VSC) + tarayıcı dahi kasıyor ya.
Arkasa başka bir şey dönmeyecekse python'u, node.js'yi vb. Rahatlıkla çalıştırabilir.
Benim PC az önce 4 GB'nin yarısını görmemeye başladı da, Allah sabır versin size.
Ben yıllarca 2GB RAM ile kodlama öğrendim ve yaptım.
Şimdi RAM 6GB.

viycim

Picopat
İşletim sisteminiz neydi? Ben Windows 10'u baz aldım. Çünkü node.js son sürüm 7 ile çalışmıyor.
O zamanlar Windows 10 kullanıyordum evet. Ayrıca Pentium vardı. Hala Pentium var ama o zaman HDD vardı şimdi SSD var bide fan bozukmuş o zaman biz bilmiyoduk 100 derecede çalışıyormuş sonra fan aldık hızlandı PC. Bide RAM aldım. Sonra bide SSD mis.

bitwise

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
1
Linux sistem kurup low level gelistirme yaparsin.

VSCode + Go ogrenebilirsin. Go cok hizli compile ediliyor ( C/C++ a gore ), VSCode da fazla sistem kaynagi tuketmiyor.

Programlama gorunce otomatik Python oneren kitleye de alternatif bir insan olursun. Rust da dusunulebilir.

bitwise

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
1
@bitwise Hocam Rust, C/C++ karşısında nasıl bir durumda olur sizce? Önümüzdeki dönemlerde rakibi olabilir mi? Rust hakkında ne düşünüyorsunuz?

Discord yogun sunuculari Rust ile yeniden yazdi yakin donemde. Hem C/C++ performansina cok yakin, hem de modern. Ben Google'in Go ile basaramadigini Rust'in basardigini dusunuyorum.

Rust en cok "sevilen" dillerin basinda geliyor.

1638967929516.png

Yeni konular

Yukarı