2 gündür her oyunda yüksek ping

byb32k3

Kilopat
Yer
Another planet....
Daha fazla  
Arkadaşlarım 2 gün önce internettim 2-3 kere 10 saniyelik kesintilere uğradı ve o kesintiden beri her oyunda oyunlarımda çok ping oluyor oynanmıyor neden olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hangi oyun ve hangi serverlerde oynadığın çok önemli.

Bunun dışında kesinlikle kablosuz internet kullanmamalısın. Modem yakın ise fark olmayacaktır, kullanabilirsin. Ancak uzak ise kablolu internete geçmelisin.
Aylık indirme sınırını aşmışsın diyeceğim, ayın 5'i :D
İnternet alt yapınız sağlam mı ? 3-5 kişi sömürmüyordur inşallah.

Bu tür sorunlar sisteminizden çok alt yapı ile alakalı şeylerdir. En kral sisteme sahip ol, evinizin tüm internet alt yapısı on numara olsun. Oynadığın oyunun sunucu server kasasının konumu yüzünden bile sıkıntı olabiliyor. Bu yüzden hangi serverlerde oynadığına dikkat et derim. Metin 2 oynamaya kalksan ping sorunu yaşamazsın belki de. Ama farklı ülkelerin oyuncuları ile oynamaya çalıştığın taktirde ping sorunu olabiliyor. Oyunun kesileceği derecede oluyor ise bir sıkıntı var demektir. Sorduklarımın cevaplarını ver bir zahmet.

Öncelikle hangi oyun ve hangi serverlerde oynadığın çok önemli.

Bunun dışında kesinlikle kablosuz internet kullanmamalısın. Modem yakın ise fark olmayacaktır, kullanabilirsin. Ancak uzak ise kablolu internete geçmelisin.
Aylık indirme sınırını aşmışsın diyeceğim, ayın 5'i :D
İnternet alt yapınız sağlam mı ? 3-5 kişi sömürmüyordur inşallah.

Bu tür sorunlar sisteminizden çok alt yapı ile alakalı şeylerdir. En kral sisteme sahip ol, evinizin tüm internet alt yapısı on numara olsun. Oynadığın oyunun sunucu server kasasının konumu yüzünden bile sıkıntı olabiliyor. Bu yüzden hangi serverlerde oynadığına dikkat et derim. Metin 2 oynamaya kalksan ping sorunu yaşamazsın belki de. Ama farklı ülkelerin oyuncuları ile oynamaya çalıştığın taktirde ping sorunu olabiliyor. Oyunun kesileceği derecede oluyor ise bir sıkıntı var demektir. Sorduklarımın cevaplarını ver bir zahmet.

Abi vallaha haklısın. :D Warband oynarken türk serverinde ping 20-30 diğer serveler 200-400. :redface:

Şimdi 1.si Kablosuz internet kullanmıyorum. 2.si interneti kimse sömürmüyor. 3.sü Oyunum kesileceği derecede oluyor :)

Yani anlatmak istediğim uzak serverlerde bende oynamıyorum daha çok yakında avrupa tarafı falan server bulsam bile bazı oyunlarda gine ping : 300-400'lerde geziyor hani normalde hiç yaşamazdım 2-3gün önce dediğim gibi birden kesildi internet ve 10saniye içinde tekrar geldi ve geldi geleli nerdeyse hiç multiplayer oyniyamıyorum. TTnet ile ilgili olabilirmi sizce ?

Hani şöyle söyliyim steamdeki herhangi bir oyunun multiplayer'ına girdiğim anda oynayamıyorum :) ( hani nolduysa o kesintiden sonra oldu. )

buda hesabım : http://steamcommunity.com/id/baykan

Şimdi 1.si Kablosuz internet kullanmıyorum. 2.si interneti kimse sömürmüyor. 3.sü Oyunum kesileceği derecede oluyor :)

Yani anlatmak istediğim uzak serverlerde bende oynamıyorum daha çok yakında avrupa tarafı falan server bulsam bile bazı oyunlarda gine ping : 300-400'lerde geziyor hani normalde hiç yaşamazdım 2-3gün önce dediğim gibi birden kesildi internet ve 10saniye içinde tekrar geldi ve geldi geleli nerdeyse hiç multiplayer oyniyamıyorum. TTnet ile ilgili olabilirmi sizce ?

Hani şöyle söyliyim steamdeki herhangi bir oyunun multiplayer'ına girdiğim anda oynayamıyorum :) ( hani nolduysa o kesintiden sonra oldu. )

buda hesabım : http://steamcommunity.com/id/baykan

444 0 375.

Ben 8 Mhps tarifesindeyken elimde ADSL2 bir modem vardı. Sonra benim de internetim kesilmişti ve o günden itibaren 900 ping falan çıkıyordu. Arada net kesiliyordu. Sonra TTneti aradım. Benden habersiz altyapı müsait diye FİBERNET'e geçirmişler. VDSL modemimi gönderin o zaman dedim. Modemi alınca düzeldi :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı